niedziela , 16 czerwiec 2024
fot. zaspa24.pl

Brzeźno: areszt za zabójstwo ojca

Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 25-latka z Gdańska. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo 58-letniego ojca. Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił sprawcy zarzut za tą zbrodnię, a sąd zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W miniony czwartek nad ranem dyżurny Policji został powiadomiony o pobiciu mężczyzny w mieszkaniu w dzielnicy Brzeźno. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci oraz załoga karetki pogotowia. Lekarz stwierdził zgon 58-letniego mężczyzny, a funkcjonariusze razem z prokuratorem i biegłym medycyny sądowej przeprowadzili na miejscu czynności.

Policjanci bardzo szybko ustalili, że związek z tą sprawą ma syn zmarłego i rozpoczęli jego poszukiwania. Kilka godzin później w parku na Śródmieściu kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 25-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu. Trafił on do policyjnego aresztu.

Pracując nad sprawą policjanci ustalili, że ojciec z synem spożywali alkohol w mieszkaniu. W pewnym momencie między mężczyznami doszło do awantury i ataku na ojca. 58-latek został dotkliwie pobity, a syn po całym zdarzeniu wyszedł z mieszkania.

W piątek policjanci doprowadzili 25-latka do prokuratury, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut zabójstwa. Sędzia po zapoznaniu się ze sprawą zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Mężczyzna w przeszłości był notowany m.in. za groźby i uszkodzenie mienia. Za zabójstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

About Kasia

Zobacz również

Są chętni na budowę przejścia naziemnego przez al. Rzeczpospolitej

Miasto zabezpieczyło ponad 4,7 mln złotych na budowę kolejnego naziemnego przejścia. Do przetargu na realizację …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement