poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. zaspa24.pl

Brzeźno: areszt za zabójstwo ojca

Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 25-latka z Gdańska. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo 58-letniego ojca. Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił sprawcy zarzut za tą zbrodnię, a sąd zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W miniony czwartek nad ranem dyżurny Policji został powiadomiony o pobiciu mężczyzny w mieszkaniu w dzielnicy Brzeźno. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci oraz załoga karetki pogotowia. Lekarz stwierdził zgon 58-letniego mężczyzny, a funkcjonariusze razem z prokuratorem i biegłym medycyny sądowej przeprowadzili na miejscu czynności.

Policjanci bardzo szybko ustalili, że związek z tą sprawą ma syn zmarłego i rozpoczęli jego poszukiwania. Kilka godzin później w parku na Śródmieściu kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 25-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu. Trafił on do policyjnego aresztu.

Pracując nad sprawą policjanci ustalili, że ojciec z synem spożywali alkohol w mieszkaniu. W pewnym momencie między mężczyznami doszło do awantury i ataku na ojca. 58-latek został dotkliwie pobity, a syn po całym zdarzeniu wyszedł z mieszkania.

W piątek policjanci doprowadzili 25-latka do prokuratury, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut zabójstwa. Sędzia po zapoznaniu się ze sprawą zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Mężczyzna w przeszłości był notowany m.in. za groźby i uszkodzenie mienia. Za zabójstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz również

Parada Niepodległości 2021 coraz bliżej. Sprawdź co się szykuje na 11 listopada

Parada Niepodległości powraca! Wprawdzie z wieloma covidowymi ograniczeniami, ale jednak się odbędzie. 11 listopada w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *