piątek , 24 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. gdansk.pl / Grzegorz Mehring

Cała Polska Śpiewa Kolędy – zapraszamy na koncert!

W sobotę 20 grudnia o godzinie 18.30 Miasto Gdańsk zaprasza na niezwykły świąteczny koncert. Na scenie ustawionej pod Zieloną Bramą gwiazdy polskiej sceny muzycznej zaśpiewają nie tylko najpiękniejsze polskie kolędy, ale także znane piosenki świąteczne. W tym roku na Długim Targu wystąpią: Beata Kozidrak, Halina Mlynkova, Rafał Brzozowski, Kasia Kowalska, Blue Cafe, Kombii, Bracia, Basia Kurdej-Szatan, Honorata Skarbek oraz Sound and Grace.

Multimedialne widowiska „Cała Polska śpiewa kolędy”, organizowane wraz z Radiem ZET i TVP1, powoli stają się w Gdańsku tradycją. – Jest mi szalenie miło, że mogę zapowiedzieć imprezę, która odbędzie się w Gdańsku już po raz 4. Wchodzimy w magiczny okres świąt Bożego narodzenia, któremu towarzyszy śpiewanie pięknych pieśni. W Gdańsku wspólne kolędowanie będzie miało szczególną oprawę Długiego Targu – zaprasza Wiesław Bielawski, zastępca prezydenta Gdańska.

W najbliższą sobotę na Długim Targu pojawią się Grzegorz Skawiński z zespołem Kombii, Blue Cafe, Beata Kozidrak, Bracia, Kasia Kowalska, Halina Mlynkova, Rafał Brzozowski, Honorata Skarbiek czy Basia Kurdej Szatan. Gwiazdom na scenie towarzyszył będzie 15-osobowy chór Sound’n’Grace.

Podobnie jak w latach poprzednich, koncert podzielono na dwie części. W pierwszej, zatytułowanej „Idą Święta”, usłyszymy piosenki około bożonarodzeniowe. Wśród największych przebojów związanych ze świętami zabrzmią między innymi „Mistletoe And Wine” Cliffa Richarda i „Jest taki dzień” Czerwonych Gitar.

W drugiej, gwiazdy wykonają najpiękniejsze polskie kolędy takie jak „Gdy Śliczna Panna” i „Gdy się Chrystus rodzi”. W tym roku wspólne kolędowanie ułatwią mieszkańcom śpiewniki rozdawane na Długim Targu.

Pierwsza część koncertu „Idą święta” transmitowana będzie na żywo w TVP1 oraz na antenie Radia ZET od godziny 18.30 Drugą część, „Cała Polska śpiewa kolędy”, TVP1 oraz Radio ZET wyemitują w Wigilię o godzinie 16.00.

Koncert poprowadzą Joanna Moro oraz Rafał Olejniczak, redaktor naczelny Radia ZET.

źródło: gdansk.pl

Zobacz również

Zaspa Rozstaje. Roboczy spacer po dzielnicy prezydent Gdańska w towarzystwie miejskich i dzielnicowych radnych

O planach wobec betonowej kładki nad al. Rzeczypospolitej, o przyszłości zielonego terenu pomiędzy ulicami Burzyńskiego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *