środa , 20 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Centrum handlowe, jak galeria sztuki

DSC_1037Już niedługo Gdańsk będzie mógł pochwalić się nowym miejscem dla osób szukających inspiracji. Przy alei Grunwaldzkiej, głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta, powstaje nowoczesna Galeria Wnętrz City Meble.

Możemy sprzedawać meble i wyposażenie wnętrz, a jednocześnie wspierać młodych projektantów, wpływać na rozwój sztuki użytkowej i w ten sposób inspirować klientów – przekonują twórcy i inwestorzy powstającej w jednym z najatrakcyjniejszych komercyjnie punktów Gdańska Galerii City Meble.

Dlaczego nie brać dosłownie słowa „galeria” nawet wtedy, gdy chodzi o centrum handlowe? – pytał Marek Bogacki, dyrektor zarządzający w spółce City Pro będącej inwestorem nowego gdańskiego centrum wnętrz. – Dla nas to nie tylko idea, ale i rzeczywistość, z którą już niedługo będą mogli zapoznać się nasi klienci – dodał rozpoczynając oprowadzanie po placu budowy w samym centrum odzyskującej nową energię i coraz bardziej popularnej części miasta.

Usytuowanie Galerii Wnętrz City Meble nie jest przypadkowe. Od blisko stu lat ten plac związany z jest meblarstwem. Jeszcze przed II wojną światową mieściła się tam manufaktura mebli i parkietów, a tradycji nie przerwała nawet wojenna zawierucha. Po 1945 roku swoje miejsce znalazła tam Gdańska Fabryka Mebli, a w ostatnim ćwierćwieczu wyposażenie wnętrz sprzedawano w centrum handlowym Top Meble. – Czerpiemy z tej tradycji, ale i nadajemy jej nowy kształt. Bardzo odważnie myślimy o przyszłości – mówił Bogacki, a projekt znajdującej się w centrum Strefy Inspiracji każe sądzić, że nie rzuca słów na wiatr. To ma być przestrzeń twórcza dla różnego rodzaju wydarzeń cyklicznych: konferencji, szkoleń, warsztatów, ale i spotkań biznesowych. Wszechstronne talenty, młodzi artyści, również studenci będą mogli zaprezentować publicznie swoje dzieła. Strefa Inspiracji to również propozycja dla trójmiejskich architektów i projektantów na budowanie i utrwalanie relacji z producentami, wystawcami oraz klientami Galerii.

To ma być dopełnienie oferty dla klienta, który oczywiście znajdzie u nas także wszystko to, czego spodziewać się może w tradycyjnej galerii handlowej – zapewnił Bogacki prezentując wizualizację projektu.

W tradycyjnej, co nie znaczy, że nie nowoczesnej i to w najlepszym tego słowa znaczeniu. Uwagę zwraca estetyczna, ciemnoszara elewacja, na której zawisną harmonijnie współgrające z całością budynku białe nazwy poszczególnych marek znajdujących się w środku. Wnętrze zaprojektowane zostało z użyciem czerni, szarości i bieli przy zestawieniu konstrukcji stalowych, szkła oraz elementów z naturalnego drewna. W takim stonowanym, przyjaznym i nowoczesnym otoczeniu umieszczone zostaną formy przestrzenne goszczące firmy projektowe i wykonawcze oferujące usługi na specjalne zamówienie klientów. Część galeryjna posiada wydzielone osie komunikacji z podzielonymi na strefy tematyczne lokalami o pow. do 400 m2 oraz części retailowej, składającej się z salonów o powierzchni powyżej 400 m2, posiadających indywidualne wejścia bezpośrednio z parkingu.

Wszystko także w zgodzie z przyrodą dzięki energooszczędnym i inteligentnym rozwiązaniom technicznym budynku, takim jak: oświetlenie LED, instalacja wentylacyjna wyposażona w system odzysku ciepła, instalacja wentylacyjno-klimatyzacyjny, system zarządzania BMS.

Galeria Wnętrz City Meble będzie miała łączną powierzchnię 20 000 m2, w których znajdzie swoje miejsce od 80 do 100 lokali. – Znaczącą rolę w Galerii City Meble odegrają showroomy sklepów internetowych, pozwalające klientom na fizyczne zapoznanie się z ich bogatą ofertą. Mniejsze, podzielone tematycznie lokale, będą stanowiły alternatywę dla rozbudowanych sklepów o dużej powierzchni. Towarzyszyć im będą liczne salony umożliwiające kompleksowe wyposażenie wnętrz – mówił Marek Bogacki.

Inwestorzy doskonale zdają sobie sprawę, że większość klientów przyjedzie do nich samochodami. Galeria znajduje się w końcu przy najważniejszej trasie łączącej całe Trójmiasto. Dlatego zadbali o duży parking mieszczący ćwierć tysiąca pojazdów, choć zakupy spokojnie zaplanować mogą sobie także miłośnicy rowerów. A biorąc pod uwagę, że planowanie wnętrz to zajęcie dla całych rodzin będą tam również strefy zabaw dla dzieci. Swoje bezpieczne i spokojne miejsce znajdą też czworonożni przyjaciele klientów.

Pokazaliśmy, że dbamy o tradycję tego miejsca, ale i że koncentrujemy się na jego przyszłości, by było źródłem inspiracji w przyjaznym, ekologicznym otoczeniu – podsumował dyrektor.

Ta wizja zapewniła spółce ważnych partnerów. Już teraz wiadomo, że w Galerii City Meble swoje produkty prezentować i sprzedawać będą takie firmy, jak KLER (który chce uczynić swój salon sztandarowym na Polskę północną), producenci i dostawcy mebli wysokiej jakości IWC, PRIMAVERA FURNITURE czy NOVELLE. W City Meble znajdziemy również szeroką ofertę dla osób chcących urządzić swoją sypialnię: DLA SPANIA, SELENE, HEVER, SENPO, TOP MATERACE 24. Nie zabraknie łazienek – PS3 STUDIO, ABC ŁAZIENKI; ale również  marek takich jak: EURODOM, JYSK, FLUGER i BELLPOL. Warto zwrócić uwagę na ciekawą ofertę firm: THIS IS WOOD (oferującej meble i aranżacje z wykorzystaniem drewna), KUPPER GLASS, LUXPRINT (dekoracyjne szkło), oraz EVANDER BETON, która wykorzystuje beton w ozdobnych aranżacjach wnętrz. Bogaty wybór mebli biurowych zapewni firma GRANT. Autorskie studia kuchenne – AREDO, PS3 STUDIO, STUDIO KUCHENNE ORZECH, dostawcy oświetlenia – DD MAX-LEDOWNIA i materiałów oraz usług wykończeniowych – EKO DAR, FLADER, ORZEŁ, MARGO, FLATINFO dopełniają aktualną i systematycznie poszerzającą się ofertę Galerii.

 

Podstawowe informacje o inwestycji:

  • Obiekt: Galeria Wnętrz City Meble, Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 211
  • Inwestor: CityPro sp. z o.o. s.k.
  • Projekt: POL-SWED PROJEKT sp. z o.o., przy współpracy M5A Architekci
  • Projektanci: arch. Magdalena Kupis-Bojakowska (główny projektant), arch. Michał Kucharek, arch. Piotr Ołdziej
  • Inwestor Zastępczy: POL-SWED PROJEKT sp. z o.o.
  • Komercjalizacja: GNRR Nieruchomości
  • Budżet inwestycji: 20 mln zł
  • Partner finansowy: Raiffeisen Bank
  • Planowane otwarcie: I kwartał 2017

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *