niedziela , 1 Sierpień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Ciekawi goście w Szkole Podstawowej nr 48

Prawie dwa tygodnie w Szkole Podstawowej nr 48 na Zaspie gościli wolontariusze z Chin i Meksyku w ramach projektu AISEC. Była to Yimin Zhang z Chin i Diego Ruiz Vallejo z Meksyku.

Studenci prowadzili bezpłatne zajęcia lekcyjne dla uczniów klas IV- VI w SP 48, pokazali m.in. swoje prezentacje: „Dzień ucznia w Chinach i Meksyku”, „Miejsca warte do odwiedzania w Meksyku”, „Dom Diego” i „Dom Yimin”.

Aisec 3

Yimin przeprowadziła warsztaty chińskiego pisma „Chiński Długopis”, które bardzo spodobały się dzieciom. Goście SP 48 z ogromnym zaangażowaniem, otwartością i życzliwością przedstawili zwyczaje kulturowe swoich krajów i naszkicowali całą galerię krajobrazów Chin i Meksyku. Uczniowie zdobyli nowe doświadczenia, umiejętności i zyskali nowych przyjaciół.
Druga już wizyta studentów z AISEC była możliwa dzięki staraniom i ogromnemu zaangażowaniu Mariny Witkowskiej, nauczycielki języka angielskiego i wielu życzliwym ludziom, którzy swoją serdecznością pomogli w realizacji pobytu wolontariuszy ich pomysłów, celów i działań.

Tekst: Anna Patoka- Marks

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *