sobota , 19 Czerwiec 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. jarmarkdominika.pl

Co na Jarmarku św. Dominika 2014?

Miliony gości, 754 lata tradycji, tysiąc straganów, wyborne koncerty, 23 dni przedniej zabawy i jedyny niepowtarzalny klimat. W sobotę, 26 lipca dokładnie w południe ruszy Jarmark św. Dominika Anno Domini 2014.

A tradycji stanie się zadość, kiedy 754 razy zabrzmi największy bęben świata (10 metrów średnicy membrany, 1,5 metra wysokości i ponad 3 tony masy). Wówczas klucz do bram miasta oddany zostanie w ręce kupców.

Jarmark św. Dominika jest jedną z największych atrakcji turystycznych letniego sezonu w Gdańsku. Jego rozmach porównywalny jest z tak znanymi imprezami europejskimi jak Oktoberfest w Monachium czy Weinachtsmarkt w Hamburgu. Atrakcyjność produktu wynika z połączenia oferty handlowej – starocie, antyki, wyroby artystyczne i rzemieślnicze z programem kulturalnym, bogatym w wydarzenia artystyczne: koncerty, spektakle teatralne, parady kostiumowe, projekty familijne i interaktywne. Rokrocznie zwiększa się też udział rzemieślników, artystów i kolekcjonerów.

– Jarmark to taki okręt flagowy sezonu turystycznego w Gdańsku – podkreślała podczas konferencji prasowej Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska. – Co roku sprawia, że Gdańsk odwiedzają miliony turystów. W tym roku  rozpoczęcie jarmarku będzie się pokrywało z IV Światowym Zjazdem Gdańszczan, na który również serdecznie zapraszamy.

W ubiegłym roku imprezę odwiedziło 6 milionów gości!

Nowości i ciekawostki Jarmarku św. Dominika 2014:

  • GDAŃSKIE KOŁO WIDOKOWE – na Wyspie Spichrzów stanie koło widokowe. To nim w jednej z 42 ośmioosobowych kabin będzie można wznieść się na wysokość 55 metrów, z której zobaczymy Gdańsk i Zatokę Gdańską z niepowtarzalnej perspektywy. Kabiny są zamykane, co gwarantuje bezpieczeństwo i klimatyzowane. Gdańskie koło widokowe zaprasza przez cały czas trwania jarmarku
  • POTAŃCÓWKA na Węglowym – na świeżym powietrzu i pod gołym niebem. W rytmie walca, tanga, poloneza, charlestona, fokstrota, swingu, twista, bigbitu i starego, dobrego rock and rolla! Dla niewprawionych i opornych nauka podstawowych kroków. Potańcówkę poprowadzi aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku – Dorota Kolak.
  • TESTER PRZESTRZENI MIEJSKIEJ przyjmie formę instalacji artystycznej. Jego elementy będą rozbudowywane lub demontowane w zależności od bieżącej potrzeby działań artystów. – obiekt skonstruowany z rusztowań i innych demontowanych materiałów. Jest przestrzenną próbą w skali miasta, konieczną przed przystąpieniem do projektowania trwałej zabudowy zachodniej pierzei Targu Węglowego w Gdańsku. Na jego różnych poziomach będą ogrody z miętą. Stąd hasło „Poczuj miętę”. Sponsorem testera jest ZUT
  • HEJNAŁ JARMARKU – codziennie o 12.12 na przedprożu Ratusza Głównego Miasta, ul. Długa pojawi się trębacz w historycznym kostiumie, by odegrać hejnał Jarmarku św. Dominika.
  • GRA MIEJSKA „DRUŻYNA CZTERECH“  – Aby podjąć to wyzwanie, należy rozwiązywać zadania i zdobywać słowa – klucze, które ułożą się w hasło końcowe.  Każda drużyna, która je odgadnie, otrzyma nagrodę oraz pamiątkowy certyfikat poświadczający przyjęcie jej  w poczet „Drużyny Czterech”.  Trasa wędrówki prowadzi przez cztery stanowiska – jarmarkowe punkty informacyjne, których lokalizacja nawiązuje do historycznego podziału Głównego Miasta w Gdańsku na cztery dzielnice (kwartały).

Źródło: gdansk.pl

Zobacz również

Lotto Challenge Gdańsk w sobotę i niedzielę – zmiany w organizacji ruchu. MAPY

W weekend 19-20 czerwca w Gdańsku odbędą się zawody triathlonowe Lotto Challenge Gdańsk 2021. W …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *