niedziela , 16 czerwiec 2024
fot. Internet

Co zrobić z choinką?

Niektórzy nie mogli doczekać się Trzech Króli, żeby z czystym sumieniem pozbyć się świątecznego drzewka. Inni – przeciwnie: trzymają choinkę w domu do „ostatniej igły”. Terminarz odbioru tych nietypowych odpadów w Gdańsku zadowoli obie grupy. Zbiórka już się rozpoczęła i potrwa do 15 lutego 2016 r.

Żeby uniknąć gromadzenia choinkowych „drapaków” przed budynkami i na podwórkach, najlepiej sprawdzić w internecie harmonogram odbioru odpadów mokrych przy danej ulicy (wymaga to trochę cierpliwości, bo harmonogram jest podzielony na nieopisane sektory) i dzień przed wywózką wystawić rozebraną choinkę przy pojemnikach.

Drzewko powinno być dokładnie rozebrane z wszystkich ozdób, które nie ulegną biodegradacji, ponieważ rozdrobnione w Zakładzie Utylizacji drewno świerków zostanie przetworzone na kompost.

Jeśli zakupiliśmy świerk w doniczce i w dobrym zdrowiu drzewko przeżyło święta, można spróbować posadzić je na terenie zielonym należącym do spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej; wymagana jest jedynie zgoda zarządcy terenu. Uschnięta choinka wraz ziemią kończy w śmietniku na odpady mokre – oczywiście bez pojemnika.

Sympatyków imponującej choinki na Długim Targu uspokajamy. Jak zapewnia Katarzyna Kaczmarek, rzecznik prasowa Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, drzewo pozostanie na swoim miejscu przynajmniej do końca stycznia, a jeśli będzie zimno, to nawet dłużej. – Chcemy, żeby podziwiali ją jeszcze pierwsi turyści, którzy przyjadą do Gdańska na ferie zimowe – tłumaczy rzecznik.

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement