czwartek , 18 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider
mat.prasowe

Czym się kierować wybierając salę na wesele?

Wybór sali weselnej to jedna z najważniejszych decyzji podczas organizacji ślubu. Czym się kierować, aby nie popełnić błędu i wybrać najlepszą salę?

Wielkość i lokalizacja sali

Wielkość sali weselnej powinna być dostosowana do ilości planowanych gości, powinna pozwalać na komfortowe ustawienie stołów, zapewniać miejsce do tańca oraz przytulną atmosferę. Zbyt mała sala sprawi, że goście nie będą czuli się komfortowo, a obsługa kelnerska może mieć problem ze sprawnym serwowaniem dań. Z kolei zbyt duża sala sprawi wrażenie pustej i także nie przypadnie do gustu weselnikom. Warto wziąć także pod uwagę lokalizację: czy budynek jest otoczony ładnym ogrodem, w którym goście będą mogli zaczerpnąć świeżego powietrza, a dzieci będą mogły się pobawić, czy sala nie jest położona tuż przy ruchliwej drodze, która mogłaby okazać się niebezpieczna dla najmłodszych gości, a także czy nie znajduje się zbyt daleko od miejsca ślubu, co mogłoby spowodować trudności z dojazdem gości. Jeżeli planujesz zaprosić gości z daleka, warto wybrać miejsce, które oferuje także opcję noclegów.

Menu weselne oraz opcje dodatkowe

Jedzenie to jeden z najważniejszych elementów wesela, więc warto wybrać miejsce, które posiada co najmniej kilka typów menu do wyboru. Warto upewnić się, czy istnieje możliwość zamówienia dodatkowych opcji, takich, jak popularny wiejski stół lub fontanna z czekolady, które będą stanowiły dodatkową atrakcję dla gości. Spore znaczenie ma także sposób podania dań, dlatego warto zapytać menedżera sali, czy dysponuje fotografiami posiłków serwowanych podczas poprzednich przyjęć.

Wystrój i dekoracje

Wystrój sali ma kluczowe znaczenie podczas przyjęcia weselnego. Jeżeli masz pomysł na swoje własne dekoracje koniecznie ustal z obsługą, czy będzie możliwość ich wykorzystania, a także na ile przed rozpoczęciem przyjęcia będzie można je umieścić w sali i ile czasu będzie na ich usunięcie po zakończeniu przyjęcia. Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z dekoracji przygotowanych przez pracowników, to warto dość szczegółowo ustalić, w jaki sposób sala zostanie zaaranżowana, aby uniknąć przykrych niespodzianek już na początku przyjęcia. Dobrym pomysłem jest poproszenie menedżera o możliwość obejrzenia gotowej, przystrojonej sali na chwile przed rozpoczęciem innego przyjęcia, aby na żywo zobaczyć, jak prezentują się dekoracje.

Podczas wyboru sali weselnej należy uwzględnić wiele czynników, a jedną z nich są bez wątpienia rekomendacje znajomych oraz innych osób, które już urządziły przyjęcie w interesującym Cię miejscu. Na stronie https://wedding.pl/sale-weselne/gdansk możesz skorzystać nie tylko z wyszukiwarki sali weselnych, ale także zapoznać się z opiniami użytkowników, co pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.

About Marcin

Zobacz również

Wystawa Paulina Grosz LOT

GAK Plama Pilotów 11, Gdańsk Otwarcie wystawy: 10 sierpnia, godzina 18:00 Zapraszamy na wystawę Pauliny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.