poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Czytamy dla Ukrainy w Gdańsku

Ponownie zapraszamy do wspólnego wyrażenia solidarności z Ukrainą. Spotkajmy się w najbliższą środę – 26 lutego – w Czytelni Biblioteki Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (Targ Rakowy 5/6, Gdańsk) by wspólnie przeczytać i posłuchać tekstów ukraińskich autorów.

W wydarzeniu weźmie udział zespół Źdźbło, który zaśpiewa pieśni ukraińskie.

– Chcemy przyłączyć się do akcji solidarności z Ukraińcami za pośrednictwem literatury, organizowanych przez Mariusza Sieniewicza i Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Wydawnictwo Czarne i Cafe Kulturalna w Warszawie – mówi gdańska poetka i pisarka Barbara Piórkowska, która jest inicjatorką akcji „Czytamy dla Ukrainy w Gdańsku”.

Wszystkich, którzy chcieliby przyłączyć się do czytania z wybranym przez siebie fragmentem ukraińskiej poezji i prozy prosimy o przesłanie maila na adres promocja@wbpg.org.pl. Podczas spotkania w czytelni WiMBP będą dostępne książki ukraińskich autorów i będzie można wybrać fragment tekstu.

Podczas wydarzenia zbierane będą również pieniądze na pomoc Ukraińcom.

źródło: www.gdansk.pl

Zobacz również

Uwaga, dziś w nocy i jutro silny wiatr. Ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu gdańskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla Gdańska i powiatu gdańskiego drugiego stopnia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *