fot. Materiały prasowe NDI

Dach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku otworzy… Mariusz Pudzianowski. Dosłownie .

23 kwietnia w Gdańsku odbędzie się pierwsze publiczne otwarcie dachu nad Teatrem Szekspirowskim. Konstrukcję za pomocą liny ma otwierać były mistrz świata strong man – Mariusz Pudzianowski.

Konstrukcja dachu jest już gotowa, czekają ją tylko ostatnie próby techniczne. 23 kwietnia, w 450. urodziny Szekspira, dach po raz pierwszy zostanie publicznie otwarty. Mechanizm będzie się otwierał ok. trzy-cztery minuty i po tym czasie będziemy mieli teatr pod gołym niebem, jak w londyńskim Globe. Dach będą stanowiły dwa skrzydła, po 200 m kwadratowych każde, ważące po 80 ton. Konstrukcja ma symbolizować otwartą książkę.

Pudzian z liną

Z okazji otwarcia odbędzie się przedstawienie inspirowane historią teatru i życiem Szekspira. Jego twórcami są m.in.: Wojciech Misiuro, Zofia de Ines, Justyna Łagowska, Maciej Szupica, Olo Walicki. Autorem scenariusza jest prof. Jerzy Limon. W happeningu wystąpią: Mariusz Pudzianowski, Akrobatyczny Teatr Tańca Mira-Art, aktorzy Teatru Miniatura i Teatru Muzycznego w Gdyni oraz studenci Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej.

Największą sensacją jest zaproszenie zawodnika MMA i byłego strong mana – Pudzianowskiego. Będzie on próbował otworzyć dach za pomocą liny przewieszonej przez kołowrót.

Aktorzy na murach

Inscenizacja odbędzie się 23 kwietnia o godz. 21.30. Teatr będzie rozświetlony, zaś aktorzy i akrobaci będą występować nie tylko na scenie, ale i na murach budynku.

Wejście możliwe będzie na podstawie bezpłatnych zaproszeń, które są dostępne w następujących punktach na terenie Trójmiasta: w Gdańsku – Teatr w Oknie, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Biblioteka Manhattan, Instytut Kultury Miejskiej, Palarnia Kawy, Cafe Absinthe, w Sopocie – Klub Atelier, Młody Byron, Gdynia – lokal Śródmieście.

źródło: gazeta.pl

About Kasia

Zobacz również

Są chętni na budowę przejścia naziemnego przez al. Rzeczpospolitej

Miasto zabezpieczyło ponad 4,7 mln złotych na budowę kolejnego naziemnego przejścia. Do przetargu na realizację …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement