niedziela , 16 czerwiec 2024
mat. prasowe

Dlaczego coraz więcej firm organizuje konferencje i szkolenia w Gdańsku?

Ostatnie lata obfitują w coraz liczniejsze wydarzenia konferencyjne czy szkoleniowe w całej Polsce. Szczególnie licznie odwiedzają one Gdańsk. Skąd bierze się nadzwyczajna popularność tego miasta? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Bo do Gdańska łatwo dotrzeć…

Każda konferencja, szkolenie czy inne wydarzenie, podczas którego spotykają się ludzie musi być przede wszystkim zorganizowane w łatwo dostępnym miejscu. Gdańsk doskonale spełnia ten warunek. Na pewno spory wpływ na to ma portowa przeszłość tego miasta. Jeśli chcemy dojechać samochodem, to szczególnie pomocna będzie przecinająca Polskę na pół autostrada A1, łącząca się z budowaną trasą S5 (połączenie z Poznaniem) oraz częściowo ukończona ekspresówka S7 łącząca Gdańsk z Warszawą. Jeszcze lepiej wygląda sieć dogodnych połączeń kolejowych z każdym dużym miastem Polski. Co więcej, jadąc z Krakowa, Katowic czy Warszawy można skorzystać z pociągów Pendolino. Do Gdańska nietrudno dotrzeć też autobusem, czy nawet przylecieć samolotem. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsługuje połączenia z kilkoma miastami Polski, oraz kilkudziesięcioma lotniskami w całej Europie. Możliwości jest więc mnóstwo, a wybór najlepszej pozostaje w gestii uczestników wydarzenia. Z pewnością jednak nie zdarzy się tak, że ktoś zrezygnuje z konferencji w Gdańsku, bo nie ma jak dojechać.

Bo Gdańsk posiada bogatą ofertę sal konferencyjnych i szkoleniowych

Lokalizacja to oczywiście nie wszystko! Dobre szkolenie czy konferencja nie mogą się przecież odbyć bez odpowiedniego miejsca obrad. Jak wygląda ta kwestia w Gdańsku? – Z pewnością każdego organizatora konferencji, seminarium, szkolenia czy warsztatów w Gdańsku ucieszy fakt, że w mieście tym nie ma żadnych problemów z wynajęciem odpowiedniej sali czy nawet kilku pomieszczeń niezbędnych do organizacji danego wydarzenia. Co ważne, wybór jest bardzo zróżnicowany zarówno pod względem wielkości sal, ich wyposażenia, lokalizacji i przede wszystkim – ceny. Co ważne, dostępne są także sale specjalistyczne – komputerowe, kosmetyczne, chemiczne czy stomatologiczne. Dzięki temu można mieć pewność, że każdy organizator znajdzie takie miejsce, które będzie najlepiej odpowiadać jego potrzebom – mówi Magdalena Dąbrowska z firmy salerezerwacje.pl.

Bo Gdańsk zapewnia wszystko, co niezbędne do zorganizowania konferencji

Oczywiście dobra sala to nie wszystko, co potrzebne do organizacji spotkania, szkolenia czy konferencji. Ważna jest także dostępność różnych usług dodatkowych, niezbędnych z punktu widzenia gości tego typu eventów. – Gdańsk to duże miasto, które zapewnia swobodny dostęp do najróżniejszych usług. Turystyczny charakter miasta sprzyja istnieniu bogatej bazy noclegowej, która obejmuje zarówno wysokiej klasy hotele, jak i skromniejsze miejsca do spania. Nie ma tu też problemu z zapewnieniem cateringu, zarówno w pomieszczeniach konferencyjnych jak i poza nimi. Większość lokali bardzo chętnie gości grupy zorganizowane, oferując dodatkowe rabaty. Rosnąca liczba wydarzeń wymusiła też szybki rozwój bardziej specjalistycznych usług. Dzięki temu nie będziemy mieli też problemów z porządną poligrafią, zorganizowaniem tłumaczeń symultanicznych czy nawet organizowanie głosowań podczas samej konferencji. – dodaje Magdalena Dąbrowska z salerezerwacje.pl.

Bo Gdańsk zapewnia dodatkowe atrakcje, dla swoich gości

Organizując konferencję w Gdańsku nie trzeba się więc martwić o brak odpowiedniej bazy czy dobrych usług. Ale nie tylko to sprawia, że miast to znakomicie nadaje się na miejsce konferencji. Bardzo ważną kwestią jest także atmosfera, którą tworzy nadmorski Gdańsk. Rozległa starówka umożliwiająca odpoczynek i swobodną rozmowę po obradach, tereny zielone czy liczne zabytki będące ciekawostką dla każdego, kto odwiedza to miasto na pewno „robią różnicę”.

Jeśli doliczymy do tego morski klimat to z pewnością otrzymamy bardzo ciekawe i klimatyczne miejsce dla naszej konferencji. Nie da się bowiem ukryć, że wiele osób jadąc przez pół Polski na konferencję oprócz ciekawych wystąpień czy prezentacji chciałoby także zobaczyć nieprzeciętne miejsca i miło spędzić czas wolny.

About Marcin

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement