wtorek , 19 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider
mat. prasowe

Dlaczego warto zamieszkać w Gdańsku?

Gdańsk i całe Trójmiasto to cel podróży wakacyjnych wielu osób. Można w nim znaleźć ciekawe zabytki, interesującą ofertę turystyczną, a bliskość morza i piękna architektura najstarszej części miasta zachęca do spacerów. Dlaczego warto się tu przeprowadzić?

Miasto szczęśliwych ludzi

Już od dziesięciu lat Uniwersytet Gdański przeprowadza badania dotyczące jakości życia mieszkańców stolicy Pomorza. Według zgromadzonych danych aż 80% z nich uważa się za osoby względnie szczęśliwe, przy czym ci najbardziej zadowoleni ze swojego życia zamieszkują dzielnice znajdujące się za obwodnicą miasta, do których należą Matarnia, Osowa i Kokoszki. W większości są to ludzie młodzi i patrzący w przyszłość z optymizmem. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że powstaje tu wiele nowych inwestycji mieszkaniowych realizowanych m. in. przez przedsiębiorstwo budowlane RAI.

mat. prasowe
mat. prasowe

Rynek pracy

Stolica Pomorza to atrakcyjne miasto dla inwestorów z Polski i zagranicy, dzięki czemu w Gdańsku nie brakuje pracy – stopa bezrobocia wynosi tu ok. 3%. Miasto stanowi ponadto ważny węzeł transportowy, a także ośrodek naukowy i miejsce, gdzie stawia się na najnowsze technologie. Ze znalezieniem zatrudnienia z pewnością nie będzie więc większych problemów.

Oferta kulturalna i rozrywkowa

Bogata oferta kulturalna to kolejny powód, dla którego warto zdecydować się na zamieszkanie w Gdańsku. Teatr Szekspirowski, Europejskie Centrum Solidarności, czy odbywające się cyklicznie imprezy kulturalne przyciągają zarówno mieszkańców Trójmiasta, jak i turystów z innych części Polski. Wiele osób decyduje się na zamieszkanie w stolicy Pomorza również ze względu na bliskość Bałtyku – polskie plaże są atrakcyjne o każdej porze roku, a dla wielu osób ważnym argumentem jest ponadto znacznie zdrowsze powietrze niż w innych rejonach polski. Do aktywnego wypoczynku zachęcają nie tylko plaże, ale również liczne tereny zielone, lasy, parki i ścieżki rowerowe oraz zajęcia sportowe przeznaczone dla mieszkańców w różnym wieku.

mat. prasowe
mat. prasowe

Gdzie mieszkać w Gdańsku?

Rynek mieszkaniowy w Gdańsku z pewnością ma się dobrze. Ze względu na duże zainteresowanie nabywców, nieruchomości w tym mieście podrożały średnio o 37,2% w ciągu ostatniej dekady. Według informacji portalu RynekPierwotny.pl, nowe mieszania w Gdańsku kosztują średnio 6186zł za mkw. Zainteresowaniem cieszą się także lokale użytkowe kupowane pod wynajem, a także nieruchomości mieszkalne nabywane z myślą o wynajmie, w tym również o wynajmie krótkoterminowym skierowanym do turystów oraz biznesmenów. Osoby ceniące ciszę i spokój, które chcą zostać w Gdańsku na dłużej, mogą zdecydować się na zakup mieszkania we wspomnianych już dzielnicach, np. na osiedlu Ogrody Diany realizowanym przez firmę RAI. Deweloper zadbał o nowoczesne budynki otoczone zielenią, udogodnienia dla niepełnosprawnych, a także parki i boiska przeznaczone do aktywnego wypoczynku. Warto też zaznaczyć, że przedsiębiorstwo wspiera młodych artystów, których prace zdobią części wspólne budynków mieszkalnych na osiedlu. Wszystko to sprawia, że mieszkańcom po prostu żyje się tu lepiej.

Zobacz również

Budżet Obywatelski 2022. Ostatnie godziny – głosowanie trwa tylko do poniedziałku, 18 października

To już ostatnie dni, podczas których można decydować o przyszłości najbliższego otoczenia w dzielnicy, ale …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *