wtorek , 9 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider
fot. tipsforwoman.pl

Dłonie i paznokcie

Jak dbać o paznokcie? Jaki kolor wybrać, aby podkreślić swoją osobowość? To ważne dla wielu kobiet! Wypielęgnowana dłoń o gładkiej skórze z zadbanymi paznokciami kiedyś była obowiązkowym dodatkiem do wizerunku prawdziwej damy.

Dziś warto sobie na nowo uświadomić, że damska dłoń oraz delikatna skóra to wizytówka eleganckiej kobiety.
Letnie miesiące sprzyjają kosmetycznym zabiegom. I właśnie podczas wakacji mamy czas, żeby odpowiednio zadbać o skórę dłoni, która także teraz najłatwiej się niszczy. Pomyślmy również o paznokciach…

JAK DBAĆ O PAZNOKCIE,CZYLI DEKALOG PIĘKNYCH DŁONI

1. Do wszystkich prac domowych podczas których moczysz ręce, a zwłaszcza takich jak zmywanie lub czyszczenie detergentami, musisz zakładać rękawice gumowe.
Porada: Zawsze można połączyć pożyteczne z pożytecznym – przed rozpoczęciem pracy i założeniem rękawic wmasuj w dłonie i paznokcie grubą porcję odżywczego kremu do rąk. Nawet się nie spostrzeżesz, jak zadziała kompres-maska pod lateksową rękawiczką.

2. Regularnie skracaj paznokcie, nadając im odpowiedni kształt.
Porada: Do skracania korzystaj z pilnika papierowego lub szklanego, a na pewno zrezygnuj z używania nożyczek, cążek i metalowych pilników, ponieważ po ich korzystaniu paznokcie mogą się rozwarstwiać, dlatego też warto jest piłować paznokcie w jednym kierunku.

3. Parafina lub oliwa.
Warto skorzystać z zabiegów z rozgrzana parafiną,po której skóra dłoni staje się gładka i delikatna. Można nabyć ją w aptece. Podobny efekt daje moczenie dłoni w ciepłej oliwie. Do podgrzanej oliwy dodajemy kilka kropel soku z cytryny i w tym roztworze moczymy dłonie przez ok 15min.czynność powtarzamy 2 razy w tygodniu.

4. Polerowanie paznokci
Warto kupić specjalną polerkę do paznokci. Podczas polerowania wygładza się płytka, nadaje paznokciom zdrowy wygląd, a dodatkowo wzmacnia ich strukturę. Jednocześnie na tak przygotowanej powierzchni dłużej utrzymuje się lakier.
Porada: Na większości polerek są cztery różne powierzchnie polerujące. Najlepiej jest za każdym razem polerować wszystkimi, poczynając od najgrubszej, a kończąc na najcieńszej. Nie wolno polerować paznokci zbyt często i zbyt intensywnie – przesada jest niebezpieczna, bo można zetrzeć zbyt grubą warstwę płytki.

5. Nie wycinamy skórek
Najlepiej jest usuwać skórki drewnianym patyczkiem po uprzednim namoczeniu dłoni w ciepłej wodzie z mydłem, tak aby nie uszkodzić płytki paznokcia.

6. Zabezpiecz paznokcie lakierem lub bezbarwną odżywką. Żeby dobrze ochronić paznokcie, również przed zażółceniem lub przebarwieniem się podczas wielu codziennych czynności, warto osłaniać je warstwą bezbarwnego lakieru.
Porada: Przed malowaniem należy bardzo dokładnie usunąć wcześniejszy lakier lub resztki odżywki. Najlepiej zmywaczem bez acetonu, który nie wysusza tak płytki. Są łagodniejsze dla paznokci i mniej je wysuszają.

7. Wybierz odpowiedni kolor
Przy szerokich dłoniach i krótkich paznokciach należy  unikać kolorów jaskrawych, a najlepiej jest pokochać jasne beże, odcienie różu, perłowo-białe emalie. Doskonały efekt wydłużania paznokci daje tzw. manikiur francuski. Paznokcie długie, zdobiące smukłe dłonie, najlepiej jest zdobić ciemnymi lub jaskrawymi lakierami.

8. Często używaj kremu do rąk, zwłaszcza po ich myciu. Smaruj również okolice paznokci.

9. Urazy mechaniczne
Wystrzegaj się skręcania śrubek w okularach paznokciem, otwierania puszek, podważania czegokolwiek i uderzania paznokciami o twarde powierzchnie.

10. Higiena paznokci

Regularnie czyść narzędzia do manikiuru i wymieniaj pilniczki, aby nie dopuścić do mnożenia się bakterii. Dezynfekuj każdą rankę przy paznokciu lub wrastający paznokieć. Infekcje paznokci mogą wymagać długiego leczenia.

Dbając o dłonie można zyskać naprawdę mnóstwo – od dobrego samopoczucia począwszy, poprzez niepozaciągane pończoszki, satysfakcję z gładkiej zdrowej skóry kolorowy akcent, dodatek do kreacji, aż po klasyczny element flirtu damsko-męskiego 🙂

 

Marzena Hermanowicz


Salon Siódme Niebo
ul. Meissnera 3
Gdańsk – Zaspa
tel. 782 44 22 40

About Kasia

Zobacz również

Letni cykl bezpłatnych badań w Galerii Zaspa

Galeria Zaspa zaprasza wszystkie mieszkanki Zaspy i okolic, w wieku od 50 do 69 lat, do skorzystania z bezpłatnych badań …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.