niedziela , 19 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Do Przerwy 0:1 kontra Euro 2016 na boiskach Zaspy i Przymorza!

Już 18 czerwca, na boiskach Przymorza i Zaspy, odbędzie się wiosenna edycja turnieju dzikich drużyn „Do Przerwy 0:1”. Na to stałe już w gdańskim kalendarzu sportowym wydarzenie zaprasza Andrzej Kowalczys wraz z Gdańską Fundacją Dobroczynności.

Piłkarski turniej „Do Przerwy 0:1”, choć trudno w to uwierzyć, obchodzi w tym roku już 12-te urodziny.

– Zaczęło się w 2004 roku. Było dość skromnie i mniej gwarnie, jeśli porównamy z edycjami z ostatnich kilku lat. Wówczas uczestniczyło kilkanaście drużyn, ale jak to się mówi… pomysł zaskoczył – wspomina Andrzej Kowalczys, pomysłodawca i współorganizator „Do Przerwy 0:1”, dzisiaj także radny miasta Gdańska. – Były kolejne edycje, potem kolejne. I tak od 12 lat biegamy za piłka i cieszymy się, że przynosi ona wiele radości uczestnikom turnieju – dodaje Kowalczys.

wiosna_plakat_OK

Niemalejąca popularność turnieju cieszy również wszystkich, którzy stoją za organizacją zawodów, a najbardziej oczywiście samych uczestników. Każda z czterech edycji turnieju, rozgrywanego wiosną, latem, jesienią oraz zimą, przyciąga średnio około 2 tys. zawodników. Najwięcej entuzjastów piłki nożnej zgłasza się wiosną i latem, choć w ostatnich latach jesienna czy zimowa aura wcale nie odstrasza młodych piłkarzy, stąd nawet w grudniu za piłką potrafi biegać blisko 500 osób.

W tym roku tradycyjnie rywalizacja odbędzie się w pięciu kategoriach: Zespoły dziewczęce oraz roczniki: 2004 i młodsi, 2001/2003, 1998/2000 i 1997 i starsi. Uwaga! Po raz pierwszy zapraszamy także zespoły, w skład których wchodzą członkowie rodziny. Mile będą widziane szczególnie drużyny wielopokoleniowe.

Zapisy od godz. 9.00 na stadionie MOSiR w Gdańsku przy ul. Meissnera. Początek turnieju o godz. 10.00.

Turnieju nie udałoby się zorganizować bez licznego grona partnerów, do których należą: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Pomorskiego, Rada Miasta Gdańska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, City Football Club, Lechia Gdańsk, Merkus, Merco, Torus, Santech, M1 Fabrika, Piekarnia Cukiernia Andrzej Szydłowski, Kosycarz Foto Press, TVP 3 Gdańsk, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Panorama Pomorza, Gdańsk.pl, Lechia.net, Dobre Wiadomości, Zaspa 24, SM Rozstaje, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Szkoła Podstawowa 80 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8.

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *