Do Przerwy 0:1 / facebook

Do Przerwy 0:1- turniej mikołajkowy

5 grudnia na boiskach Przymorza i Zaspy po raz ostatni w tym roku spotkali się uczestniczy turnieju dzikich drużyn „Do Przerwy 0:1”, którego organizatorem jest Gdańska Fundacja Dobroczynności oraz Andrzej Kowalczys. Uczestnicy stawili się w rekordowej, jak na zimową edycję, ilości drużyn. W sumie w zawodach wystąpiły 72 zespoły. Turnieje rozgrywane są już od ponad 11 lat! Przez te lata sława „Do przerwy 0:1” sięgnęła daleko poza Gdańsk. W ostatnią sobotę zgłosili się zawodnicy m.in. z Cieplewa, Gdyni, Kolbud, Pelplina, Pruszcza Gdańskiego, Rusocina, Warcza, Żukowa i oczywiście z Gdańska.

Podobnie jak podczas październikowego turnieju, także tym razem główną areną zawodów był otwarty w październiku stadion przy ulicy Meissnera. Zarządzany przez MOSiR Gdańsk obiekt został doskonale przygotowany do piłkarskiego turnieju. Co więcej, dzięki gospodarzom tego obiektu uczestnicy „Do Przerwy 0:1” mogli skosztować doskonałej grochówki i bigosu. Pogoda nie rozpieszczała, więc ciepły posiłek był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę!

Dzięki uprzejmości Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec po raz pierwszy w historii część turnieju odbyła się także na zmodernizowanym obiekcie piłkarskim przy ulicy Startowej. Tradycyjnie mecze zostały rozegrane również na boisku przy ulicy Opolskiej.

– Jestem pozytywnie zaskoczony frekwencją na dzisiejszym turnieju. Bardzo się cieszę, że aż tyle drużyn postanowiło dzisiaj do nas przyjechać. Siła „Do Przerwy 0:1” to przede wszystkim jego uczestnicy – mówił Andrzej Kowalczys, organizator i pomysłodawca projektu – Wielkie podziękowania należą się również wszystkim trenerom, opiekunom i rodzicom, którzy towarzyszą młodym sportowcom w tym dniu, nierzadko bardzo przeżywając ich boiskowe pojedynki. – dodał Kowalczys.

Stałym punktem każdego turnieju jest wizyta zawodników bądź trenerów Lechii Gdańsk, która zawsze mocno wspiera „Do Przerwy 0:1”. Także 5 grudnia mogliśmy liczyć na obecność przedstawiciela biało-zielonych. Tym razem był to Adam Buksa, który po raz pierwszy był gościem naszego turnieju ponad rok temu.

Organizatorom udało się pozyskać liczne grono partnerów, którym tą drogą pragniemy podziękować. Należą do nich: Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, LOTOS Gdańsk, MOSiR Gdańsk, Torus, Alchemia, Merco, Sklepy Merkus, Lechia Gdańsk SA, Exclusive Sport, R-Gol.com, Tapi, BMB Santech, SM Rozstaje, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Szkoła Podstawowa Nr 80 w Gdańsku, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 8 w Gdańsku, ZSM-1 Fabrika, Trefl.

Patronat nad turniejem objęli: Radio Gdańsk, TVP Gdańsk, PMedia.pl, Trojmiasto.pl, Pomorska.tv, Lechiagdansk.tv, Lechia.net, Zaspa24.pl, Panorama Pomorza, Kosycarz Foto Press.

WYNIKI:

wyniki

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement