wtorek , 9 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider
fot. SKM źródło: tvn24.pl

Drożeją bilety kwartalne w trójmiejskiej SKM

Trójmiejska Szybka Kolej Miejska zmienia ofertę biletową. Od 1 marca podrożeją bilety kwartalne, ale pojawią się zniżki dla rodzin i grup. Nowością będzie dobowy bilet strefowy. Nowe bilety będą dostępne od 1 marca.

Więcej za bilet kwartalny

Zmianę ceny biletów na pewno odczują pasażerowie, którzy kupują bilety kwartalne. Zgodnie zapowiedzią Szybkiej Kolei Miejskiej, to właśnie one podrożeją o ok. 7 proc.

– Teraz bilet na trasie Sopot – Gdańsk Główny kosztuje 195 zł, po podwyżce będzie to 209 zł. Z kolei na trasie Gdynia Główna – Gdańsk Politechnika cena wzrośnie do 270 zł – mówi Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży PKP SKM w Trójmieście.

Podwyżki nie ominą też biletów kwartalnych na trasie Gdynia Główna – Gdańsk Główny czy Gdynia Główna – Wejherowo. W tym przypadku podróżni zapłacą 304 zł.

Jeden bilet, trzy warianty

Szybka Kolej Miejska wprowadziła też nowe bilety dobowe strefowe. Podróżni mają do wyboru trzy warianty. W ten sposób kupując jeden bilet, można podróżować na wybranym odcinku bez żadnych ograniczeń.

Do wyboru są trzy strefy. W pierwszym wariancie mamy do wyboru bilet ważny w jednym z trzech miast: Gdańsku, Gdyni lub Sopocie. W tym przypadku koszt podróży to 8 zł. Ale pasażerowie mogą też kupić bilet na odcinek Pruszcz Gdański – Wejherowo. Wówczas zapłacą 12 zł. Z kolei ci, którzy chcą korzystać z całej trasy SKM zapłacą 29 zł.

Rodziny i grupy zapłacą mniej

Na 30-procentowe ulgi mogą liczyć posiadacze karty „dużej rodziny” przy zakupie biletów jednorazowych. W nowej ofercie znalazły się także dobowe bilety strefowe dla rodzin. Z biletu mogą skorzystać minimum trzy osoby (opiekun i dwoje dzieci), a maksymalnie 10 osób (dwie osoby dorosłe i ośmioro dzieci).

– Podróżując na terenie jednego miasta, rodzina zapłaci 14 zł, na odcinku Pruszcz Gdański- Wejherowo 29 zł, a na całości trasy SKM 59 zł – powiedział Głuszek.

Jest też bilet strefowy, ważny przez 24 godziny, dla grup składających się z pięciu osób. W zależności od wybranego wariantu zapłacą: 20 zł, 34 zł lub 79 zł.

Ekonomiczny bilet dobowy

Teraz kupując jednorazowy bilet normalny na odcinku Gdańsk Lipce – Gdańsk Żabianka AWFiS, za podróż z dwie strony trzeba zapłacić 9,80 zł. Jeśli pasażer wybierze bilet dobowy za 8 zł zaoszczędzi 1,80 zł. Podobnie na odcinku Tczew-Słupsk.

– Zwykły bilet w jedną stronę kosztuje 24 zł, a dobowy 29 zł. Tutaj pasażer, który przemierza tę trasę przynajmniej dwa razy może zaoszczędzić aż 19 zł – informuje Głuszek.

Za 3 zł z Gdańska do Pruszcza

Kolejarze wyrównają też ceny biletów na przestrzeni Gdańska bądź Gdyni. Ma to zapewnić „bilet miejski” za 3 zł. Dzięki temu zyskają przede wszystkim ci, którzy przemieszczają się wewnątrz miasta na dłuższych dystansach.

Zmiany czekają też podróżnych na trasie Gdańsk – Pruszcz Gdański, gdzie od 9 marca ponownie pojawią się pociągi SKM. Będą również tańsze bilety.

– Teraz według taryfy jadąc z Gdańska Głównego, Gdańska Wrzeszcza czy Gdańska Oliwy do stacji Pruszcz Gdański zapłacimy odpowiednio 3,80 zł, 4,90 zł oraz 5,70 zł. Po wprowadzeniu promocji od 9 marca pojedziemy na tych odcinkach za 3,00, 4,00 i 5,00 zł – dodaje Głuszek.

Także w Gdańsku będą dostępne dobowe bilety strefowe na SKM.

źródło: www.tvn24.pl

About Kasia

Zobacz również

Sopot Non-Fiction

Serdecznie zapraszamy na XI. edycję Festiwalu Teatru Dokumentalnego i Rezydencję Artystyczną Sopot Non-Fiction. Podczas rezydencji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.