previous arrow
next arrow
Slider

Dziecko idzie do szkoły, ale najpierw… do fryzjera!

Kończą się wakacje. Czas, żeby pomyśleć o szkole, plecakach, zeszytach, kredkach, nowym stroju, trampkach… Ale również przygotować włosy naszej pociechy tak, aby dobrze wyglądały 1 września i nie tylko.

Przed ważnymi wydarzeniami takimi jak wesele, święta czy komunie odwiedzamy fryzjera, by zrobił z nas bóstwo. Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego, więc zadbajmy o włosy naszych podopiecznych, tak żeby było im wygodnie w szkole a jednoczenie, by dobrze czuli się sami ze sobą. Fryzury dla dzieci muszą być przede wszystkim wygodne, ale również łatwe i szybkie do ułożenia. Nie mogą przeszkadzać w zabawie! Najlepsze będą więc fryzury krótkie. Wtedy włosy nie drażnią oczu i nie „spadają” na twarz.

Dziewczynki często marzą o długich włosach. Nie odmawiajmy im tego, zwłaszcza, że dłuższe włosy można upiąć w koński ogon czy modne cały czas warkocze. Ale nie wszystkie dzieci lubią spineczki, gumeczki, opaski które chronią oczy przed wpadaniem do nich włosów. Wtedy mamy problem. Jednak zawsze można znaleźć na niego sposób. Fryzury dla dzieci powinny być przede wszystkim praktyczne. Jeśli z jakiś powodów nie chcemy, aby nasza córka nosiła długie włosy, możemy zastosować modne i zarazem wygodne cięcia na tak zwanego boba lub pazia i koniecznie krótką grzywkę.
Jeśli chodzi zaś o chłopców, najwygodniejsze będzie klasyczne cięcie z wygolonymi bokami i trochę dłuższą górą lub delikatna forma irokeza. Taką fryzurkę możemy też trochę potargać żelem, żeby była bardziej modna i „na czasie”. Jest to bardzo praktyczna opcja dla małych mężczyzn. Włosy nie będą im przeszkadzały na boisku, a po basenie szybko wyschną.

Na szczęście minęły już czasy, kiedy dzieci strzygło się w domu i nie ubliżając nikomu, szpeciło swoje potomstwo. Teraz każda mama chce, aby jej dziecko było najpiękniejsze i regularnie odwiedzają razem fryzjera. I wcale nie chodzi tu o to żeby wykreować kolejną Suri, lecz o estetykę, wygodę, a także dobre samopoczucie naszego szkraba 🙂

Ilona Krzyżanowska

SZTUKA CZESANIA IKONA

609 11 33 11
Al.Jana Pawła II 6F/2
Gdańsk, Zaspa

About Kasia

Zobacz również

Jakie są zalety aparatów ortodontycznych?

Proste, zdrowe i zadbane zęby nie tylko gwarantują piękny uśmiech, ale również ułatwiają odpowiednie dbanie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *