previous arrow
next arrow
Slider

E-papierosy – modny gadżet czy realna szansa dla zdrowia i kieszeni?

13112972_1038645522850023_4476701332826798340_oMało która rzecz w ostatnich latach wzbudzała takie emocje, jak elektroniczny papieros. Szturmem zdobył rynek stając się skuteczną alternatywą dla tradycyjnych papierosów. Pierwsi i kolejni użytkownicy zwracali uwagę na uwolnienie się od przykrego zapachu i porannego kaszlu. Niektórzy nawet podjęli się zrobienia spirometrii przed zakupem i kilka miesięcy po użytkowaniu. Nie bez znaczenia jest również aspekt finansowy; palący paczkę dziennie jest w stanie zaoszczędzić przy obecnych cenach nawet i 200 złotych w miesiącu.

Pojawiły się dość szybko wszelkiej maści rewelacje o rzekomej szkodliwości e-papierosów. Co roku, w sezonie ogórkowym, odgrzewany jest temat mitycznej wody w płucach czy badania „naukowców”, którzy wykorzystali spalony zespół grzewczy oraz model e-papierosa, który nie jest u nas dostępny. O myleniu podstawowych pojęć czy tych bardziej skomplikowanych w „poważnych” publikacjach prasowych nie warto już wspominać.

13198387_1038645616183347_4608558818889718010_oPrawda jest taka, że nie wszystko złoto, co się świeci. Jeśli elektroniczne papierosy, to markowe, z gwarancją producenta, a jak płyny do nich, to tylko te przebadane i stale kontrolowane, a nie kupione okazyjnie, bo bez badań czy, o zgrozo, rozlewane z beczek. Tu jakość ma znaczenie, a stawką jest również nasze zdrowie.

W naszym sąsiedztwie są dwa takie punkty, gdzie bez obaw zaopatrzymy się w porządne elektroniczne papierosy oraz bezpieczne, przebadane liquidy. Jeden z nich jest w Galerii Zaspa (ETC), przy Rossmannie, zaś drugi – w CH Lotnia przy ul. Żwirki i Wigury 12. Na miejscu można poprosić o dobór sprzetu pod indywidualne potrzeby oraz moc i smak markowego liquidu. Amatorzy większej chmury też nie odejdą zawiedzeni, a każdy Klient będzie mógł przystąpić do programu eSmokingClub i odbierać nagrody za zakupy. Rzecz jasna, do odwiedzenia ww. punktów zapraszamy tylko i wyłącznie osoby dorosłe.

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

6 komentarzy

  1. Bardzo rzetelny, choć krótki artykuł. 🙂 W tekście jest napisane dużo prawdy. Dla niezdecydowanych polecam wybrać się do któregoś z punktów, by dowiedzieć się coś więcej na temat e-palenia. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż palić śmierdzące, drogie i trujące tradycyjne papierosy.

  2. Ja o punktach z e-papierosami na Gdańskiej Zaspie dowiedziałem się 2 miesiące temu. Wtedy tylko w Lotni był sklep. Od tamtej pory chodzę 1/2 razy w tygodniu kupować o przemiłego pana Sebastiana. Polecam. Na miejscu można wszystkiego się dowiedzieć. Sprzedawca wszystko rzetelnie objaśni. A dodatkowo zaoszczędzimy parę groszy.

  3. Najlepsza obługa w Trójmieście, dzięki profesjonalizmowi pana Sebastiana pracującego w Lotni rozpocząłem swoją przygodę z e-papierosami i zdobyłem dużą wiedzę na ich temat

  4. Zgadzam się, jeśli e-papierosy, to tylko ze sprawdzonego źródła, jeśli liquidy, to tylko przebadane. Ja mam obecnie zestaw Foof i jestem bardzo zadowolony z jakości i przyjemności wapowania.

  5. Ja vapuję tabaque od ponad roku i widzę same plusy, e-papierosy są tańsze, mniej szkodliwe i przyjemniejsze dla otoczenia 😀

  6. MiłaRadomiła

    Ja od początku uważam na to gdzie i co kupuje. Mam paru znajomych, którzy kupowali z niepewnych źródeł i później tego żałowali bo sprzęt się do niczego nie nadawał. Ja się zaopatruje na reddog.pl, jakoś im zaufałam i już raczej nie zmienię sklepu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *