previous arrow
next arrow
Slider

Ekologiczne powitanie wiosny w Galerii Zaspa

Zbiórka elektrośmieci, kreatywne warsztaty dla najmłodszych, promocja zdrowia i ekologii oraz liczne atrakcje – w taki sposób Galeria Zaspa powita tegoroczną wiosnę. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 18 marca.

Wiosenny event w Galerii Zaspa upłynie pod znakiem edukacji i działań dla środowiska naturalnego. Ważne jest, by ekologiczne nawyki wyrabiać od najmłodszych lat, dlatego podczas wydarzenia zostaną zorganizowane specjalne warsztaty dla dzieci z zastosowaniem surowców wtórnych. Poprzez zabawę najmłodsi dowiedzą się więcej na temat proekologicznych postaw i korzyści płynących z nadawania nieużywanym już przedmiotom nowego życia. Kreowanie lalek i pacynek, budowa makiety wiosennej łąki czy warsztaty eko biżuterii – wszystkie zajęcia odbędą się z zastosowaniem zasady „upcyklingu”, polegającej na przetwarzaniu odpadów na nowe produkty o wyższej wartości. Dodatkowo każdy Klient Galerii Zaspa zostanie poczęstowany smacznym, zdrowym jabłkiem z ekologicznej uprawy. Owoce będą rozdawane przy stoisku BioBazaru na parterze centrum. Dzięki Calypso Fitness każda osoba ciekawa swojego składu ciała będzie mogła bezpłatnie wykonać taką analizę na nowoczesnej wadze TANITA.

Przez cały weekend 18 i 19 marca będzie również możliwość składania elektrośmieci w specjalnie przystosowanych do tego kontenerach umiejscowionych przed Galerią Zaspa. Elektrośmieci zawierają liczne szkodliwe związki, które po wydostaniu się z uszkodzonej lodówki, pralki, komputera czy innego urządzenia elektronicznego, przenikają do gleby. Dlatego tak ważne jest oddanie tego rodzaju śmieci do specjalnych punktów, w których zostaną poddane procesom recyklingu, a zawarte w nich szkodliwe substancje ulegną unieszkodliwieniu. Każdy kto dostarczy odpady w sobotę 18 marca dostanie w zamian roślinkę w doniczce.

Co więcej, powitaniu wiosny będą towarzyszyć atrakcyjne promocje na terenie całej Galerii Zaspa, a w supermarkecie Intermarche za każdy zakup powyżej 50 zł Klienci dostaną ekologiczne upominki.

Galeria Zaspa w dniu 18 marca br. czynna będzie w stałych godzinach od 9:00 do 21:00.

About Kasia

Zobacz również

Pokonkursowa wystawa plakatu FETA 2022

Gdański Archipelag Kultury Plama serdecznie zaprasza na pokonkursową wystawę plakatu FETA 2022. Zróżnicowana i kolorowa, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *