poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. zaspa24.pl

Ewakuacja mieszkańców przy Jana Pawła II na Zaspie

Skutki czwartkowej ulewy mieszkańcy Gdańska będą odczuwać przez długie tygodnie. W wielu miejscach wciąż wychodzą na jaw zniszczenia spowodowane opadami deszczu. Dzisiaj około godziny 19 ewakuowano mieszkańców wieżowca przy al. Jana Pawła II 25.

Powodem ewakuacji były zgłoszenia od mieszkańców dotyczące pęknięć ścian w piwnicach oraz wybrzuszeń podłóg na dolnych kondygnacjach budynku.
Straż Pożarna otrzymała pierwsze zgłoszenie tuż przed 19:00. Chwilę później kilka jednostek było już na miejscu i po wstępnych oględzinach strażacy podjęli decyzję o natychmiastowej ewakuacji wszystkich mieszkańców

O tej sytuacji poinformował nas Czytelnik. Pan Daniel napisał: Ewakuacja bloku na Jana Pawła, ulotnienie gazu, możliwość wybuchu.

Około godziny 19 strażacy pukali do wszystkich drzwi i kazali nam uciekać z domu. Wzięłam tylko dokumenty oraz psa i biegłam z innymi mieszkańcami na dół – relacjonuje nam jedna z mieszkanek ewakuowanego budynku.

Powodem ewakuacji było podmycie fundamentów. Jak relacjonuje jeden z mieszkańców podczas czwartkowej ulewy pękła jedna z rur całkowicie zalewając piwnice.

Budynek przy al. Jana Pawła II został odgrodzony przez Policję. Na miejscu pracowało wiele służb: Straż Pożarna, Straż Miejska, Pogotowie Energetyczne oraz Gazowe.
Nadzór Budowlany oraz Przedstawicie LWSM Zaspa przeprowadzili oględziny zagrożonego budynku.

Na szczęście okazało się, że ściany nośne budynku nie zostały naruszone, a mieszkańcy mogą powrócić do swoich lokali. Jednakże blok będzie wymagał remontu, a w tej chwili obowiązuje kategoryczny zakaz wchodzenia do piwnic.

Bloki Spółdzielni LWSM Zaspa powstały w 1996 roku. Za budowę odpowiadał znany trójmiejski deweloper, firma INPRO.

Zobacz również

Parada Niepodległości 2021 coraz bliżej. Sprawdź co się szykuje na 11 listopada

Parada Niepodległości powraca! Wprawdzie z wieloma covidowymi ograniczeniami, ale jednak się odbędzie. 11 listopada w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *