środa , 20 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. gdansk.pl

Ferie w mieście 2015

2 lutego w województwie pomorskim rozpoczynają się ferie zimowe. Propozycje w ramach akcji „Zima w mieście” są w tym roku naprawdę wyjątkowe. Oferta zajęć w gdańskich szkołach została przygotowana tak, by zajęcia odbywały się w każdej dzielnicy! Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w akcji „Basen za zeta”, czy zimowej szkole ratownictwa. Wielką atrakcją ferii będzie za pewne otwarty 30 stycznia Wydział Zabaw ECS!

Dzieci i młodzież będą mogli spędzić wolny czas m.in. w 47 placówkach oświatowych. Ponad 4 tysiącami uczniów opiekować się będzie 354 nauczycieli, którzy spędzą z młodzieżą ponad 10,5 tysiąca godzin! Płace dla opiekunów pochłoną ponad 290 tys. zł.

– Każdy znajdzie cos dla siebie. W tym roku oferta w gdańskich szkołach była budowana w ten sposób, by zajęcia odbywały się w ciągu dnia po kilka godzin – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska. ds. polityki społecznej. – Miało to ułatwić organizację dnia rodzicom, a dzieciom zagwaratować dni pełne wrażeń. Mam nadzieję, że to będą ciekawe ferie!

Dużo ciekawych atrakcji i zajęć zorganizowały podczas ferii Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (m.in. ferie na Zaruskim, hokej podwodny, tenis ziemny), Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej (wszystkie zajęcia sportowe są bezpłatne i bez zapisów), Gdańska Galeria Miejska (warsztaty z ceramiki i linorytu), PGE Arena Gdańsk (pakiety uwzględniające atrakcje FUN ARENY) i placówki Gdańskiego Archipelagu Kultury. Wyjatkowo zapowiadają się także atrakcje w Centrum Hewlianum, które podczas ferii czynne będzie 7 dni w tygodniu! W ofercie placówki są warsztaty naukowe, a także science show.

Cała oferta feryjna na www.gdansk.pl/nasze-miasto

źródło: gdansk.pl

Zobacz również

Kina Konesera w Kinie Helios Galeria Alfa

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *