wtorek , 7 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Ferie z Kinem Helios? Tak!

gdansk 600x600 ferie-01Kino Helios w Gdańsku, podobnie jak w latach wcześniejszych, nie zapomina o najmłodszych kinomaniakach. Ferie to świetna okazja, by odwiedzić kino Helios i spędzić miło czas.

Przez okres całych ferii zimowych w holu kina na najmłodszych czekać będzie kącik z grami od firmy Rebel.

– Ponadto Kiddy Island zaprasza na warsztaty i atrakcje – malowanie buziek, skręcanie balonów, mini warsztaty plastyczne. Każde dziecko, które odwiedzi nasze kino w dniach 29.01, 31.01, 2-4.02 oraz 09-11.02 otrzyma drobny upominek – mówi Dorota Konefał z kina Helios w Alfie Centrum Gdańsk.

W okresie ferii przygotowano dla najmłodszych wyjątkowe propozycje filmowe:

„Fernando”

fernando

Tytułowy Fernando to wielki byczek o równie wielkim sercu. Omyłkowo wzięty za groźną bestię zostaje schwytany i uprowadzony z rodzinnego domu w hiszpańskim miasteczku. Gotowy na wszystko, by powrócić na łono rodziny, Fernando staje na czele grupy niezwykłych sojuszników i wyrusza na wielką wyprawę, podczas której przeżyje przygodę swego życia.

„Tedi i mapa skarbów”

fernan

Tedi Jones udaje się do Los Angeles, by zapoznać się z nowymi odkryciami archeolożki Sary Lavroff. Odnalazła ona papirus wskazujący na istnienie naszyjnika należącego do mitycznego króla Midasa, który mocą swego dotyku wszystko zamieniał w złoto.
Pełne radości ponowne spotkanie Tediego i Sary szybko zamienia się w niebezpieczną przygodę, kiedy Sara zostaje porwana przez pewnego bogacza, który za pomocą talizmanu chce osiągnąć wieczne, niekończące się bogactwo. Wspólnie z przyjaciółmi – papugą i psem – Tedi będzie musiał użyć wszystkich swych mocy, by uratować Sarę. Przyjdzie mu przemierzyć cały świat, a po drodze pozna nie tylko nowych przyjaciół, ale także nowych wrogów.

„Gnomy rozrabiają”

fernand

Chloe przeprowadza się wraz z mamą do nowego miasta. Wszystko jest dla niej nowe – dom, miasto, szkoła i znajomi. Stary budynek, w którym razem zamieszkają wydaje się skrywać wiele tajemnic. Jedną z nich jest osobliwa kolekcja krasnali ogrodowych. Pewnego dnia małe figurki ożywają! Okazuje się, że skrzaty są tak naprawdę legendarnymi strażnikami, którzy od wieków bronią świata przed żarłocznymi istotami z innych wymiarów. Dzielna Chloe, wspólnie z nowo poznanym kolegą z sąsiedztwa o imieniu Liam, przyłączają się do akcji. Zwariowane krasnale wraz z dwójką dzieciaków będą musiały poradzić sobie z pozaziemskim zagrożeniem. Bohater tkwi w każdym z nas – trzeba go tylko obudzić!

„Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska”

fer

W ulu aż huczy od sensacyjnych wieści! W pszczelej stolicy odbyć się mają Miodowe Igrzyska. Maja marzy, by wziąć w nich udział. Niestety mieszkańcy ula nie zostają na nie zaproszeni. Na domiar złego Cesarzowa żąda oddania połowy miodowych zbiorów na potrzeby sportowców. Królowa gotowa jest się pogodzić z poleceniami przełożonej, ale Maja od dziecka jest buntowniczką. A nic nie złości jej bardziej niż jawna niesprawiedliwość. Wyrusza więc do stolicy, by powiedzieć Cesarzowej, co myśli o niej i jej nakazach. I nawet Guciowi nie uda się jej powstrzymać przed wpakowaniem się w kłopoty. Zuchwałość Mai zostanie ukarana: pszczółka musi wystartować w zawodach, ale jeśli przegra jej ul straci całe zapasy na zimę… Cesarzowa nie podejrzewa nawet na co stać tę małą rozrabiakę i paczkę jej wiernych przyjaciół.

Zobacz również

Uwaga, dziś w nocy i jutro silny wiatr. Ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu gdańskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla Gdańska i powiatu gdańskiego drugiego stopnia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *