fot. Straż Miejska w Gdańsku

Ferie ze strażnikami

2 lutego w województwie pomorskim rozpoczęły się ferie zimowe. Funkcjonariusze straży miejskiej z Referatu Profilaktyki nadal jednak będą obecni w szkołach i przedszkolach prowadząc zajęcia edukacyjne dla najmłodszych!

Zimowe ferie to dla młodych ludzi czas wypoczynku, a dla tych starszych tęsknoty za czasami kiedy to dwa tygodnie lutego oznaczały okres, w którym nauka schodziła na drugi plan i można było wyciągnąć sanki w piwnicy. W tym roku śniegu za oknem jak na lekarstwo, ale z pomocą przyszły gdańskie placówki edukacyjne, które postanowiły zorganizować swoim podopiecznym czas wolny.

Funkcjonariusze straży miejskiej postanowili wesprzeć nauczycieli w ich codziennych trudach i dlatego też każdego dnia ferii odwiedzą przedszkola, szkoły, a także pojawią się w szpitalu. Funkcjonariusze będą prowadzili zajęcia w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo”, który poświęcony jest edukacji dzieci na temat różnego rodzaju zagrożeń. Strażnicy przedstawią najmłodszym informacje o tym jak powinno wyglądać bezpieczne miejsce do zabawy, na co zwracać uwagę podczas uprawiania sportów zimowych oraz jak się zachowywać wobec propozycji od nieznajomych dorosłych. Pojawi się także uwielbiany przez dzieci „autochodzik”!

Zajęcia zorganizowały również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (m.in. ferie na Zaruskim, hokej podwodny, tenis ziemny), Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej (wszystkie zajęcia sportowe są bezpłatne i bez zapisów), Gdańska Galeria Miejska (warsztaty z ceramiki i linorytu), PGE Arena Gdańsk (pakiety uwzględniające atrakcje FUN ARENY) i placówki Gdańskiego Archipelagu Kultury. Wyjątkowo zapowiadają się także atrakcje w Centrum Hewelianum, które podczas ferii czynne będzie 7 dni w tygodniu! W ofercie placówki są warsztaty naukowe, a także science show.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement