czwartek , 18 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider

Festiwal Literatury dla Dzieci zawitał do Gdańska!

logo_festZa nami już 9 emocjonujących dni Festiwalu Literatury dla Dzieci. Festiwalu, który rozpoczął się w Krakowie, odwiedził Warszawę, w tej chwili przeniósł się do Gdańska, by wraz z końcem maja literacko opanować Wrocław.

 W Gdańsku pierwszego dnia (19 maja) na wieczorne czytanki bajek do swego gabinetu zaprosi dzieci Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Czytanki będą zresztą kontynuowane w kolejne wieczory, a każdego dnia odwiedzimy nie tylko inne miejsca w Gdańsku, ale i inne części świata. Stanie się tak za pośrednictwem baśni, zabaw i lokalnych przysmaków.

 Znajdzie się również coś dla wszystkich małych czarodziejów i innych drużyn: Księgoduchy do poduchy – gra miejska po gdańskich zakamarkach. Szukamy ochotników, którzy podejmą się misji ratunkowej w Czarującym Królestwie. Księgoduchy cierpią na bezsenność. Zamiast spać w dzień a straszyć nocą, niewyspane zaczęły strasznie straszyć w dzień i w noc. Ktoś musi tam wreszcie zaprowadzić porządek. Może to będzie twoja drużyna?

 Tym, którzy nad biegi na azymut przekładają bardziej stacjonarne rozrywki proponujemy w sobotę trochę filozofii (z Brombą Macieja Wojtyszki w roli głównej), trochę sztuk wizualnych (otwarcie muralu według projektu Tomasza Lwa Leśniaka) i trochę komiksu (poznaliście już Jędrka? W jego towarzystwie nie grozi Wam tylko jedno: nuda), a na deser dla wszystkich koncert Jerza Igora.

IMG_1465 Swoje podwoje otworzy również Ostry Dyżur Literacki. Nasi eksperci przeprowadzą profesjonalny wywiad, przepiszą receptę i zalecą spożycie „pigułki mądrości”. Pomagamy wszystkim molom książkowym!

 Prócz tego nie zabraknie warsztatów plastycznych (z Tomaszem Samojlikiem) i aktorskich (z Andrzejem Maleszką), spotkań z ulubionymi autorami książek (Adamem Wajrakiem, Agnieszką Tyszką, Agnieszką Stelmaszyk, Anną Czerwińską-Rydel i Rafałem Kosikiem) wystaw (ilustracji, m.in. Iwony Chmielewskiej, Andrzeja Pilichowskiego Ragno, Anny Kaszuby-Dębskiej, Krystyny Lipki-Sztarbałło, Piotra Fąfrowicza, Jana Bajtlika i in.) i spektakli teatralnych (Teatr Uszyty).

 Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

 Szczegóły na stronie:

http://fldd.pl/2015/program/id,208-spotkania_festiwalowe_gdansku.html

About Kasia

Zobacz również

Wystawa Paulina Grosz LOT

GAK Plama Pilotów 11, Gdańsk Otwarcie wystawy: 10 sierpnia, godzina 18:00 Zapraszamy na wystawę Pauliny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.