wtorek , 9 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Straż Miejska w Gdańsku

Funkcjonariusze w Akademii Bezpieczeństwa

Jak bezpiecznie postępować ze zwierzętami? Uczą się tego dzieci z gdańskich szkół podstawowych. Zajęcia w ramach akcji profilaktycznej „Akademia Bezpieczeństwa” prowadzą przedstawiciele służb mundurowych i instytucji publicznych.

Bezpiecznego postępowania ze zwierzętami uczą młodych ludzi funkcjonariusze Straży Miejskiej. Na każde takie spotkanie przychodzi nawet kilkuset uczniów. Dzieci poznają nie tylko teorię, ale mają też okazję praktycznie poćwiczyć, jak się zachować wobec zagrożenia. W zajęciach pomaga strażnikom nieoceniony pies Vigor.

Najmłodsi przyjmują go bardzo serdecznie i jest on niewątpliwie największą atrakcją szkolenia – mówi prowadzący spotkania Paweł Nadowski z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku. Dzieci chętnie angażują się w zajęcia, ćwiczą pozycję bezpieczną (żółwia), mają wiele pytań i bardzo aktywnie dyskutują. Jest to naprawdę pożytecznie spędzona godzina lekcyjna – dodaje.

„Akademia Bezpieczeństwa” realizowana jest w Gdańsku od października 2013 roku z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji. W spotkaniach udział wzięło już kilka tysięcy uczniów. Uświadamiano im na jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa mogą być narażeni młodzi ludzie we współczesnym świecie oraz jak unikać ryzykownych sytuacji. W czasie zajęć wykorzystywane są prezentacje i pokazy multimedialne. Odbywają się też konkursy i quizy.

Na kwiecień zaplanowano cztery spotkania strażników miejskich z młodzieżą. Odbywają się one w kinie „Helios” przy ulicy Kołobrzeskiej.

źródło: Straż Miejska w Gdańsku

About Marcin

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.