previous arrow
next arrow
Slider

Galeria Zaspa wita się z sąsiadami ekologicznym graffiti

Galeria Zaspa_1„Dzień dobry sąsiedzie. Miłego dnia!” – między innymi takie napisy na chodnikach codziennie witają mieszkańców dzielnicy Zaspa. Wszystko za sprawą Galerii Zaspa, która w niestandardowy i ekologiczny sposób postanowiła przywitać się z sąsiadami po modernizacji centrum i zaprosić ich do swoich nowych wnętrz.

Graffiti mieszczące się na chodnikach dzielnicy Zaspa to tzw. czyste graffiti. Technika ta polega na tworzeniu napisów oraz grafik w przestrzeni miejskiej za pomocą szablonu, wody oraz urządzenia wysokociśnieniowego. Umieszczenie komunikatu jest możliwe ponieważ powierzchnie chodników są w naturalny sposób zabrudzone, dzięki temu na czyszczonych płytach chodnikowych, kostce brukowej czy asfalcie tworzy się kontrast z przygotowanym komunikatem. Technika nie uszkadza nawierzchni i nie ingeruje w nią oraz jest całkowicie zgodna z prawem.

Galeria Zaspa_3Wybraliśmy tę metodę komunikacji, ponieważ zależało nam na przywitaniu się z mieszkańcami dzielnicy w ciekawy i oryginalny sposób. Nie chcieliśmy korzystać z nachalnych metod, tylko postawić na radosne i przede wszystkim nieinwazyjne przekazy, a także nawiązać do słynącej z murali stylistyki panującej w dzielnicy. Uznaliśmy, że ekologiczne graffiti będzie idealnym sposobem na kontakt z mieszkańcamimówi Marcin Juszczyk, członek zarządu Grupy Capital Park.

Celem akcji, było stworzenie haseł, które nie tylko będą promować centrum, ale również wpłyną pozytywnie na codzienne życie mieszkańców dzielnicy i będą stanowiły dla nich wartość dodaną. W ten sposób powstało ponad 30 czystych komunikatów, które zachęcają do segregacji śmieci, zatrzymania się przed wejściem na ulicę czy rozejrzenia się przy przejściu dla pieszych. Dodatkowo przy placach zabaw dla dzieci, dzięki wyczyszczonemu szablonowi można zagrać w klasy.

Galeria Zaspa_2

Za realizację projektu odpowiadała firma Green Contrast.

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *