previous arrow
next arrow
Slider

Dwóch osiemnastolatków ukradło ponad 20 akumulatorów samochodowych

Policjanci z gdańskiego Przymorza złapali dwóch osiemnastolatków. Kradli oni akumulatory samochodowe. Grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Młodzieńcy w styczniu włamali się do ponad 20 aut, skąd ukradli m.in. akumulatory i radia samochodowe.W środę ok. drugiej w nocy funkcjonariusze, patrolując jedną z ulic Zaspy, zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy próbowali ukraść akumulator z samochodu Volkswagen Transporter. Ci na widok mundurowych zaczęli uciekać. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 18-letniego gdańszczanina.

W golfie, którym przyjechali obaj sprawcy, znaleziono dwa akumulatory. Okazało się, że wcześniej ukradli je z dwóch innych volkswagenów.

18-latek trafił do policyjnego aresztu, a kryminalni rozpoczęli poszukiwania drugiego z mężczyzn. Jeszcze tego samego dnia wieczorem w mieszkaniu na Oruni Dolnej kryminalni zatrzymali drugiego 18-letniego włamywacza. Przeszukując mieszkanie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli trzy foteliki dziecięce, a w garażu zabezpieczyli kolejne akumulatory i radia samochodowe. Oprócz tego zabezpieczono znajdujące się tam także ładowarki, przewody i inne przedmioty.

Pracujący nad tą sprawą śledczy ustalili, że dwaj 18-latkowie w okresie od 19 do 29 stycznia br. wspólnie włamali się do 21 samochodów, które zaparkowane były na terenie Zaspy, Przymorza i Wrzeszcza, oraz usiłowali włamać się do następnego.

W przeszłości obaj 18-latkowie karani byli za kradzieże i włamania. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Cały tekst: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,15362129,Dwoch_osiemnastolatkow_ukradlo_ponad_20_akumulatorow.html#ixzz2rz9GMjpR

Źródło: trojmiasto.gazeta.pl

About Marcin

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *