poniedziałek , 8 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider

Gdańscy antyterroryści w Galerii Bałtyckiej

Gdańscy antyterroryści współpracując z kierownictwem Galerii Bałtyckiej zorganizowali ćwiczenia, podczas których w realnych warunkach mogli sprawdzić swoje umiejętności, zgranie oraz przećwiczyć wszelkie procedury, które zostałyby użyte w sytuacjach zagrożenia terrorystycznego. Scenariusz ćwiczeń był oparty na wydarzeniach związanych z działaniem aktywnego strzelca.

Pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie Galerii Bałtyckiej policyjni z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku przeprowadzili trening jednostek specjalnych związany ze zjawiskiem, które ostatnio występuje na świecie a nazywane jest przez służby aktywnym strzelcem. Jest to osoba, której celem w trakcie przeprowadzonego zamachu terrorystycznego jest wyeliminowanie jak największej liczby ludzi bez względu na wiek, płeć, przekonania czy też wyznanie. Aktywny strzelec działa najczęściej na obszarach silnie zurbanizowanych i gęsto zaludnionych. Napastnik często używa broni palnej i wybiera duże sale, boiska szkolne, centra handlowe, miejsca niechronione lub słabo chronione z szybkim i relatywnie łatwym dostępem.

KWP GDAŃSK - ĆWICZENIA POLICYJNYCH ANTYTERRORYSTÓW W GALERII HANDLOWEJ (... (1)

Policyjni antyterroryści do przeprowadzenia jak najbardziej realnych warunków ćwiczeń wybrali budynek wielkopowierzchniowy – centrum handlowe Galerię Bałtycką. Dzięki zaangażowaniu administratora budynku możliwe było przeprowadzenie ćwiczeń.

W ćwiczeniach uczestniczyło 20 policyjnych antyterrorystów z Gdańska i Białegostoku oraz 20 funkcjonariuszy jednostki specjalnej Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Tego typu ćwiczenia to idealna okazja do sprawdzenia umiejętności oraz wszelkich procedur związanych z sytuacjami terrorystycznymi.

KWP Gdańsk

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.