wtorek , 9 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Jerzy Pinkas / gdansk.pl

Gdańsk Biega. Sukces mieszkańców i organizatorów

Niemal 4 tys. osób stawiło się w niedzielę, 18 października 2015 r., na plaży w Brzeźnie, po to by wziąć udział w siódmej edycji Gdańsk Biega. Po raz kolejny okazało się, że to największa tego typu impreza w Trójmieście. Magnesem jest dobra zabawa: nie ma ścigania się, pomiaru czasu i tworzenia klasyfikacji – liczy się wspólny bieg.

fot. Jerzy Pinkas / gdansk.pl
fot. Jerzy Pinkas / gdansk.pl

Uczestnicy, zanim ruszyli do biegu, wzięli udział w intensywnej rozgrzewce w rytmach gorącej i dynamicznej Zumby. Każdy mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans 3,3 lub 6 km. Potok czerwonych koszulek, w które ubrani byli biegacze, ruszył plażą w kierunku Jelitkowa.

Część trasy wiodła alejkami Parku Reagana, by na finisz powrócić na plażę przy molo. Biegli zarówno najmłodsi – kilkuletnie maluchy, jak i ci starsi, jak np. weteran gdańskich biegów, 81-letni Stanisław Niwiński.

– To już nasz trzeci start w Gdańsk Biega – opowiadała na mecie pani Marta z Gdańska. – Jesteśmy tu, żeby spotkać się z ludźmi, dobrze pobawić i utożsamić z Gdańskiem. Pogoda na początku trochę nas wystraszyła, ale finalnie całkiem fajnie się biegło, bo było gorąco, ale deszcz troszeczkę chłodził. Poszło nam nie najgorzej.

fot. Jerzy Pinkas / gdansk.pl
fot. Jerzy Pinkas / gdansk.pl

Pierwotnie impreza miała być skierowana po prostu do gdańszczan, jednak z roku na roku na starcie pojawia się coraz więcej uczestników z innych części kraju. W tym roku były osoby z Warszawy, Łodzi, Białegostoku, Suwałk, Pelplina.

Tradycyjnie nie zabrakło zawodników gdańskich drużyn sportowych: rugbystek Lechii Gdańsk, siatkarzy Lotosu Trefla Gdańsk czy Wikingów Gdańsk, drużyny futbolu amerykańskiego.

Po zakończonym biegu odbyło się wręczenie nagród w konkursie związanym z Gdańsk Biega. Laureatami zostali ci, którzy najciekawiej dokończyli zdanie konkursowe w formularzu rejestracyjnym: „Gdańsk Biega kojarzy mi się z…”. Zwycięzcy otrzymali bogate pakiety z nagrodami ufundowanymi m.in. przez Miasto Gdańsk, MOSiR w Gdańsku, sklep Biegosfera, Lotos Trefl Gdańsk, Masu Masu, Wirtualną Polskę. Nagrody wręczali – dziennikarz radiowy Krzysztof Łoniewski i były mistrz Europy w biegu 400 m przez płotki Paweł Januszewski wraz z zastępcą prezydenta Gdańska Piotrem Grzelakiem, ministrem sportu i turystyki Adamem Korolem oraz przedstawicielami organizatorów.

Ważnym wymiarem Gdańsk Biega jest promocja zdrowego stylu życia. W „miasteczku biegowym” wszyscy uczestnicy mogli zmierzyć ciśnienie, zbadać poziom cukru we krwi, uzyskać poradę fizjoterapeuty. Amatorzy szybkiej fotografii dodatkowo mogli zrobić sobie bezpłatne zdjęcia w fotokabinie.

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.