previous arrow
next arrow
Slider
mat. prasowe

Gdańsk. Jak wygląda tu rynek pracy?

Osób bezrobotnych w Gdańsku jest coraz mniej. Taka sytuacja jest bardzo zadowalająca. Gdańsk jest obecnie miastem, w którym pracę można znaleźć naprawdę szybko bez większych problemów. W mieście szuka się osób z konkretnymi kwalifikacjami. Niemniej jednak znajdą tu zatrudnienie także młode osoby, które nie mogą poszczycić się bogatą praktyką. Duży popyt na wykwalifikowanych pracowników nie oznacza, że mieszkańcy Gdańska muszą borykać się z problemem braku pracy. Sprawdźmy, jakich pracowników brakuje w mieście.

Deficytowe zawody w Gdańsku

Gdańsk (https://www.gowork.pl/praca/gdansk;l) potrzebuje kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych. Na pracę w Gdańsku mogą liczyć osoby z wykształceniem medycznym. Potrzebni są tutaj lekarze, pielęgniarki, położne, jak również opiekunki osób starszych (https://www.gowork.pl/praca/opiekun-osob-starszych;st) i niepełnosprawnych. Praca w Gdańsku czeka także na monterów w wielu dziedzinach, a dokładnie na monterów elektroników, instalacji budowlanych, konstrukcji metalowych, maszyn i urządzeń, okien oraz szklarzy.

Zawodowe wykształcenie – potrzebni pracownicy w Gdańsku

Rzeczywiście, jeśli chodzi o braki kadrowe w związku z pracownikami o wykształceniu zawodowym, to jest to problem nie tylko w Gdańsku. Taki stan rzeczy jest powodem nieco błędnego myślenia, które miało miejsce lata wstecz. Szkoły zawodowe spychane były na drugi plan, bo uważano, że trzeba się kształcić na uczelniach. Dziś nie mamy wielu fachowców, a dodatkowo ci, którzy są dobrzy, dostają szansę na lepszą pracę poza granicami naszego kraju. W Gdańsku tak samo, jak w innych polskich miastach brakuje fachowców.

Jakie zarobki dla fachowców w Gdańsku?

Kolejnym powodem tego, że w mieście brakuje rąk do pracy w wielu zawodach, są niskie zarobki. Są one zdecydowanie niższe od tych, jakie oferują zagraniczni pracodawcy. Nie ma się więc co dziwić, że doświadczeni polscy fachowcy decydują się na emigrację zarobkową. W konsekwencji polskie firmy zatrudniają obcokrajowców, którymi są najczęściej Ukraińcy oraz Białorusini.

Zobacz również

Czy wiesz że, Twoja opinia pomoże wpłynąć na jakość produktów kosmetycznych? Testuj i zarabiaj bezpiecznie pod nadzorem lekarzy specjalistów!

Na starzenie się skóry wpływają m.in. czynniki zewnętrzne takie jak: dieta, zaburzenia snu, palenie tytoniu, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *