poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. Robert Żurkowski / Gdańskie Melioracje

Gdańsk pomaga bezdomnym kotom

Fot. Robert Żurkowski / Gdańskie Melioracje
Fot. Robert Żurkowski / Gdańskie Melioracje

Gdański magistrat od 2006 roku przekazuje mieszkańcom dwukondygnacyjne, ocieplone, czteropokojowe domy dla kotów. Domy, które są dostosowane do indywidualistycznego charakteru tych zwierząt: z oddzielnym wejściem do każdego z pomieszczeń. W tym roku przekazanych zostanie kolejnych 75 domków, które można odbierać już od piątku 28 listopada.

Kocie schronienia przekazywane są spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym. – Wydawanie domków zaczniemy 28 listopada i będzie ono trwało do końca roku – informuje Marcin Tryksza, koordynator akcji z Wydziału Środowiska gdańskiego magistratu. – Chcielibyśmy, aby wszyscy wnioskodawcy o pomoc dla zwierząt odebrali je jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
Akcja gdańskiego magistratu odbywa się od 2006 roku. Przez ten czas rozdano już ponad 850 domków dla kotów! Ich łączny koszt to ponad ćwierć miliona złotych.

Jak odebrać domki
Najpierw trzeba udać się do Gdańskiego Zarząd Nieruchomości Komunalnych (ul. Partyzantów 74, budynek „B”, Dział eksploatacji, pokój 308,) i podpisać umowę na nieodpłatne, bezterminowe użytkowanie domku dla kotów. Następnie, już z umową, udajemy się do Gdańskich Melioracji po ich odbiór – na ulicę Łąkową 35/38 (tel. 58 32 33 400), gdzie 75 budek już czeka.

Warunki otrzymania domku
Podobnie jak w latach ubiegłych, jedynymi warunkami otrzymania domku jest zgoda administratora terenu na jego ustawienie oraz zobowiązanie do utrzymania porządku i czystości w jego otoczeniu.
Domki będą wydawane na podstawie umowy zawartej pomiędzy mieszkańcami a Gdańskim Zarządem Nieruchomości Komunalnych – więcej informacji o możliwości zawarcia umowy można uzyskać pod numerem telefonu 58 524 10 25.

Dla spóźnialskich
Warto dodać, że magistrat przygotował też kilka sztuk domków dla osób, które w ostatniej chwili uzyskają zgodę administratora terenu. Osoby, które nie miały okazji złożyć wcześniej wniosku lub nie wiedziały o akcji, będą mogły spróbować zdobyć domek w dniach 8-12 grudnia (podczas akcji przekazywania budek lęgowych dla ptaków). Wydawany wtedy będzie 1 domek dziennie – o szczegółach i miejscu odbioru poinformujemy.

źródło: gdansk.pl

Zobacz również

@Home – mieszkania na wynajem na gdańskiej Zaspie

@Home to nowa inwestycja dedykowana młodym profesjonalistom, przeznaczona na wynajem długoterminowy. Projekt powstaje w Gdańsku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *