niedziela , 16 czerwiec 2024

Gdańskie Dni Sąsiadów

Rusza siódma edycja Gdańskich Dni Sąsiadów. W tym roku potrwa od 29 maja do 30 czerwca. W ramach akcji gdańszczanie odbędą dziesiątki sąsiedzkich spotkań, które przysłużą się m.in. wydaniu specjalnej książki kucharskiej.

Rejestracja spotkań odbywa się zdalnie poprzez stronę internetową Gdańskich Dni Sąsiadów lub bezpośrednio w Instytucie Kultury Miejskiej. Każda osoba, która zarejestruje swoje spotkanie otrzyma pakiet startowy pomocny w organizacji imprezy, a wysyłając relację ze spotkania będzie mogła wygrać nagrody – bony do hipermarketu ogrodowo-budowlanego.

W pakiecie startowym znajdują się: papierowe kubki i serwetki, torby materiałowe, zmywalne tatuaże, kolorowa kreda, balony, smycze, naklejki – identyfikatory, girlandy, koszulki dla organizatorów, plakaty, zaproszenia, pocztówki i foldery „10 dobrych rad, by spotkanie było udane”, a także nowość – maszynki do robienia baniek mydlanych i przypinki. Łącznie – 70 000 gadżetów! Pakiety można odbierać w siedzibie IKM przy ul. Długi Targ 39/40.

Nowością tegoroczne edycji będzie wydanie książki kucharskiej z sąsiedzkimi przepisami. Uczestnicy spotkań będą mogli zgłaszać swoje przepisy, na podstawie których wydana zostanie publikacja z wybranymi potrawami.

Wśród już zarejestrowanych spotkań sąsiedzi planują konkursy kulinarne, np. w Nowym Porcie: w tym roku w ramach Dnia Sąsiada chcemy zorganizować konkurs kulinarny. Każdy z mieszkańców będzie mógł zaprezentować swoje danie popisowe, które będą kosztowane przez sąsiadów. Każdy z uczestników dostanie swój kolor i głosować będziemy przez wrzucanie do urny karteczki z kolorem faworyta. Nagrodzimy pierwsze trzy miejsca. Wydarzeniu towarzyszyć będzie muzyka, konkursy i zabawy dla dzieci, prowadzone przez animatorkę, a także wspólne sąsiedzkie grillowanie – zapowiadają organizatorzy spotkania. Inny ciekawy pomysł na lepsze poznanie się mieszkańców wymyśliła Agnieszka Urbańskamieszkanka osiedla Trzy Kolory na Chełmie: Podczas naszego sąsiedzkiego spotkania będziemy robić akcję „zagraj z sąsiadem” polegającą na tym, by każdy przyniósł jakąś grę planszową lub piłkę, lub coś co lubi i „wciągnął” w grę innego sąsiada.

Wszystkich mieszkańców zachęcamy do organizacji zabaw na świeżym powietrzu, festynów, spotkań przy grillu i świąt ulicy. Pamiętajmy każdy rodzaj wspólnej aktywności zbliża ludzi do siebie i sprawia, że bardziej lubimy swoją okolicę.

Zapraszamy także na profil na Facebooku www.facebook.com/GdanskieDniSasiadow

Straż Miejska w Gdańsku

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement