fot. MyToMamy

Gdańskie matki chcą skandynawskich zwyczajów

Bo zmarzną, przeziębią się, będą chodzić z katarem całą zimę… Obawy rodziców małych dzieci sprawiają, że maluchy mroźne krajobrazy często mogą obserwować tylko przez okno. Gdańska Fundacja „My to mamy” mrozu się nie boi i zaprasza 30 stycznia 2016 roku na spacer z dziećmi na świeżym powietrzu.

– Wystarczy jedna dodatkowa warstwa ubrania czy okrycia, ciepły posiłek przed wyjściem i krem na policzki ­- mówi Joanna Bortkiewicz, członek zarządu fundacji „My to mamy ” z Gdańska. – Mróz, świeże powietrze, zimowe spacery hartują, uodparniają, są dzieciom i rodzicom potrzebne.

Fundację „My to mamy” założyły cztery młode mamy z Gdańska. Cel – stworzenie grupy wsparcia dla matek z małymi dziećmi, aktywizacja i wspólne działania w wielu sferach życia: zawodowej, artystycznej, emocjonalnej. Fundacja już od pół roku organizuje w każdą środę – bez względu na pogodę – spacery po Parku Oruńskim z dziećmi, szkolenia i warsztaty dla mam, spotkania ze specjalistami: trenerami sportowymi, specjalistami dietetyki, psychologii, refleksologii, prawa.

– Szczególnie zależy nam na rozruszaniu mam z dziećmi – dodaje Joanna Bortkiewicz. – Stąd np. zajęcia typu fitness, które łączą trening sylwetki z zabawą i nauką dla dziecka. Dlatego też dołączyliśmy do kampanii „Zima nie jest zła“ zorganizowanej przez stowarzyszenie BuggyGym z południa Polski. Razem zapraszamy 30 stycznia na wspólne, zimowe spacery w kilku – w tym oczywiście w Gdańsku – miastach w Polsce.

– Naszą inicjatywę wspierają pediatrzy i otolaryngolodzy, którzy też zauważają, że zimą rodzice małych dzieci, w obawie przed ich chorobą, nie chcą wychodzić na zewnątrz – podkreśla Sylwia Shrestha prezes Fundacji „My To Mamy”. – A my bazujemy też, poza własnymi, na doświadczeniach i wynikach badań z krajów skandynawskich. Tam dzieci już od wczesnego niemowlęctwa spędzają zimą dużo czasu na powietrzu, co pozytywnie wpływa na ich zdrowie.

Kampania ma także pokazać, jak przygotować malucha do wyjścia na spacer w okresie zimowym, jak go ubrać, jak zadbać o jego żywienie, jak wzmacniać organizm dziecka i chronić je przed przeziębieniem. Więcej informacji o kampanii “Zima nie jest zła“ na stronie Fundacji.

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement