previous arrow
next arrow
Slider
fot. www.gdanskiemorsy.pl

Gdańskie Morsy rozpoczęły nowy rok

fot. www.gdanskiemorsy.pl
fot. www.gdanskiemorsy.pl

Od 40 lat gdańskie Morsy witają nowy rok wspólną kąpielą. Nie inaczej było 1 stycznia 2015 roku, podczas noworocznego spotkania ponad 150 miłośników zimowych kąpieli zanurzyło się w wodach Zatoki Gdańskiej przy plaży w Gdańsku-Jelitkowie.

W tegorocznej kąpieli gdańskim Morsom kibicowało prawie dwa tysiące osób. Zebranym pod sceną morsom i widzom życzenia noworoczne złożyli prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, dyrektor gdańskiego MOSiR Leszek Paszkowski oraz prezes gdańskiego Klubu Morsów Lech Szymaniuk. Tradycyjnie już większość Morsów przybyła na spotkanie w fantazyjnych strojach. Wśród zebranych pojawił się bóg morza Neptun wraz z małżonką, wróżki i kilku mikołajów. Nagrody za najbardziej wymyślne przebrania otrzymały dwie panie w kostiumach Śnieżynki i nawiązującym do jubileuszu klubu oraz pan w biało-zielonym stroju Lechii Gdańsk. Po wspólnych tańcach, pamiątkowych zdjęciach i obowiązkowej rozgrzewce pod okiem instruktorki fitness, Morsy na kilka minut do wody, mającej zaledwie 2 stopnie.

Czwartkowe spotkanie było wyjątkowe dla gdańskich Morsów nie tylko z powodu okrągłego, 40 jubileusz istnienia ich klubu. Za 20 letni staż pracy w Zarządzie Gdańskiego Klubu Morsów uhonorowany został jego prezes Lech Szymaniuk. Z rąk prezydenta odebrał pamiątkowy medal oraz dyplom za 40-letnią działalność propagującą wśród mieszkańców Gdańska zdrowy tryb życia.

Tych, kórzy chcieliby spróbować zimnych kąpieli, gdańskie Morsy zapraszają w każdą sobotę, niedzielę i święto, od października od kwietnia, o godzinie 11:00 na plażę w Gdańskim Jelitkowie.

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *