poniedziałek , 29 Listopad 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. www.gdanskiemorsy.pl

Gdańskie Morsy rozpoczęły nowy rok

fot. www.gdanskiemorsy.pl
fot. www.gdanskiemorsy.pl

Od 40 lat gdańskie Morsy witają nowy rok wspólną kąpielą. Nie inaczej było 1 stycznia 2015 roku, podczas noworocznego spotkania ponad 150 miłośników zimowych kąpieli zanurzyło się w wodach Zatoki Gdańskiej przy plaży w Gdańsku-Jelitkowie.

W tegorocznej kąpieli gdańskim Morsom kibicowało prawie dwa tysiące osób. Zebranym pod sceną morsom i widzom życzenia noworoczne złożyli prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, dyrektor gdańskiego MOSiR Leszek Paszkowski oraz prezes gdańskiego Klubu Morsów Lech Szymaniuk. Tradycyjnie już większość Morsów przybyła na spotkanie w fantazyjnych strojach. Wśród zebranych pojawił się bóg morza Neptun wraz z małżonką, wróżki i kilku mikołajów. Nagrody za najbardziej wymyślne przebrania otrzymały dwie panie w kostiumach Śnieżynki i nawiązującym do jubileuszu klubu oraz pan w biało-zielonym stroju Lechii Gdańsk. Po wspólnych tańcach, pamiątkowych zdjęciach i obowiązkowej rozgrzewce pod okiem instruktorki fitness, Morsy na kilka minut do wody, mającej zaledwie 2 stopnie.

Czwartkowe spotkanie było wyjątkowe dla gdańskich Morsów nie tylko z powodu okrągłego, 40 jubileusz istnienia ich klubu. Za 20 letni staż pracy w Zarządzie Gdańskiego Klubu Morsów uhonorowany został jego prezes Lech Szymaniuk. Z rąk prezydenta odebrał pamiątkowy medal oraz dyplom za 40-letnią działalność propagującą wśród mieszkańców Gdańska zdrowy tryb życia.

Tych, kórzy chcieliby spróbować zimnych kąpieli, gdańskie Morsy zapraszają w każdą sobotę, niedzielę i święto, od października od kwietnia, o godzinie 11:00 na plażę w Gdańskim Jelitkowie.

źródło: gdansk.pl

Zobacz również

SkillsPoland Gdańsk 2021 – zmagania młodych rzemieślników i branżystów od czwartku w AMBEREXPO

Blisko 100 zawodników, 50 sędziów i 9 konkurencji w dwa dni – w czwartek (25 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *