czwartek , 18 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. gppeople.pl

Gdzie szukać pracy w Gdańsku?

Wydawać by się mogło, że Trójmiasto to świetnie rozwijający się teren, na którym, szczególnie w sektorze zatrudnienia, dzieje się wiele. Niestety, jak się okazuje, nie we wszystkich branżach, skutkiem czego, Ty wciąż  pozostajesz bez zatrudnienia. Jak wyjść z takiej sytuacji? I czy masz szansę na znalezienie pracy? Jak najbardziej! Artykuł poradzi Ci, jak i gdzie szukać pracy w Gdańsku, by znaleźć ją jak najszybciej. Zapraszamy do lektury.

Tradycyjne metody szukania pracy

Zależnie od tego ile masz lat, takie podejmujesz ścieżki szukania pracy. Jeśli jesteś przedstawicielem raczej starszego pokolenia, Twoje szukanie pracy zazwyczaj zaczyna się od zarejestrowania w Urzędzie Pracy, jako osoba bezrobotna. I świetnie, bo dzięki temu masz podstawowe świadczenia, a także możliwość rozmowy z doradcą zawodowym i dostęp do różnych ofert pracy z regionu. Twoim kolejnym krokiem powinna być codzienna lektura lokalnej prasy, a szczególnie wszystkich dodatków „Praca” i rubryk z ogłoszeniami. Być może właśnie tam znajdziesz cenne informacje o rekrutacjach w regionie. Nie zapominaj jednak, że Urząd Pracy, prasa i słupy ogłoszeniowe to nie jedyne drogi poszukiwania pracy. Wiedzą o tym najlepiej osoby młode, które szukanie pracy zazwyczaj rozpoczynają gdzie indziej – w Internecie!

Szukaj pracy online

Nie ulega wątpliwości, że sieć całkowicie zdominowała nasze życie. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam znajdziemy wszystko to, czego nam potrzeba. To właśnie tam najszybciej zamieszczane są wszelakie ogłoszenia o pracę, zarówno przez pracodawców, jak i przez rekruterów. Jeśli jesteś przedstawicielem młodszego pokolenia, zapewne dobrze zdajesz sobie z tego sprawę i codziennie przeglądasz różne portale informacyjne i ogłoszeniowe, szczególnie te regionalne. Nie zapominaj jednak o tym, że nie jest to jedyna droga do znalezienia pracy. Internet daje Ci jeszcze więcej możliwości. Po pierwsze, możesz sam zacząć ogłaszać się jako osoba poszukująca pracy, albo zacząć rozsyłać swoje CV po firmach z Gdańska i regionu, w których chciałbyś pracować. Nawet jeśli nie przeprowadzają aktualnie żadnej rekrutacji, być może Twoje CV spodoba im się na tyle, że zaproszą Cię na rozmowę – kto nie ryzykuje, ten nie ma.

Zdaj się na specjalistów

Kolejną możliwością na zwiększenie Twoich szans na otrzymanie pracy, jest udanie się do agencji pracy w regionie, np. https://www.gppeople.pl/, która od lat zajmuje się lokalnym rynkiem pracy i doskonale wie, co się na nim dzieje. Co więcej, takie agencje zawsze mają lepsze kontakty z pracodawcami i firmami, ponieważ bardzo często poszukują dla lokalnych przedsiębiorców konkretnych pracowników. Możesz więc bez obaw udać się w takie miejsce i zobaczyć, co mają Ci do zaoferowania. Możesz być mile zaskoczony!

Zobacz również

Wystawa Paulina Grosz LOT

GAK Plama Pilotów 11, Gdańsk Otwarcie wystawy: 10 sierpnia, godzina 18:00 Zapraszamy na wystawę Pauliny …

2 komentarze

  1. U nas na szukampracy.pl znajdą państwo ponad 1000 ofert pracy w samym Gdańsku także to ciekawa opcja do której zachęcamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.