wtorek , 9 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider

Gimnazjaliści z 16-stki na Zaspie w Berlinie i Poczdamie

Berlin 2W piątek 29 kwietnia uczniowie Gimnazjum nr 16 wrócili z pięciodniowej wycieczki do Berlina i Poczdamu. Przez dwa dni zwiedzali Berlin, który dziś jest 4 milionową metropolią i stolicą zjednoczonych Niemiec.

Widzieli wiele ciekawych miejsc m.in. Bramę Brandenburską, symbol Berlina, odwiedzili słynne Muzeum Pergamonu i Muzeum Historii Naturalnej. Odwiedzili Alexanderplatz, a potem pokonali 270 schodów, aby wejść na kopułę Katedry Berlińskiej. Kolejnego dnia obejrzeli przepiękne ogrody zamku Charlottenburg, a następnie słynną dzielnicę ambasad i nowoczesne budynki dzielnicy rządowej. Po południu pojechali do Muzeum Techniki. Niepozorny budynek skrywał w swoich wnętrzach niesamowite eksponaty. Każdy znalazł tu coś ciekawego dla siebie i dał się wciągnąć w świat techniki, odkryć i wynalazków. Trzeciego dnia poznali Poczdam i jego perełkę budowli pałacowych pałac Sanssouci. Zwiedzili komnaty w których mieszkał Fryderyk II i chodzili po przepięknych ogrodach pałacowych w stylu francuskim i angielskim. Ostatni dzień to była fantastyczna przygoda w krainie tropików. Na „Tropikalnej Wyspie” szaleli na zjeżdżalniach i odpoczywali na piaszczystej plaży, widzieli tropikalny las i mogli podziwiać oryginalne budowle z krajów strefy międzyzwrotnikowej.

Berlin 1

A tak pisał o wycieczce jego uczestnik:

„…Według mnie wycieczka do Berlina i Poczdamu była bardzo interesująca . Muzeum Techniki było super, a Muzeum Historii Naturalnej to dopiero majstersztyk. Zrobiło na mnie duże wrażenie. Odpoczynek na Tropikalnej Wyspie był świetny. Jedzenie w trakcie wycieczki było w porządku. Grupa ludzi uczestniczących w tej wyprawie była sympatyczna. Nauczyciele jak zawsze podołali nieokiełznanej i rozbrykanej młodzieży. Podsumowując- wycieczka udała się i polecam wszystkim!”

Berlin 4

Tekst: Anna Patoka- Marks

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.