niedziela , 1 Sierpień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Urząd Miasta Sopotu źródło tvn24.pl

Grafiki z Gdańska trafią na Majdan. „Chcemy zwrócić uwagę ulicy na temat Ukrainy”

40 plakatów gdańskich artystów pojedzie w piątek na Majdan, gdzie zostaną zaprezentowane na wystawie pt. „Shout for Ukraine”. Prace to m.in. interpretacje tego, co wydarzyło się ostatnio na Ukrainie, to też – jak deklarują autorzy – nawoływanie do poszanowania wolności.

Wystawa „Shout for Ukraine” to próba „zwrócenia uwagi ulicy na temat Ukrainy”. Autorami prac są studenci Wydziału Grafiki na kierunku Grafika Projektowa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, prowadzeni przez swojego wykładowcę, znanego gdańskiego artystę i muzyka Jacka Staniszewskiego.

– Jest to krzyk artystów z Gdańska, którzy w sposób najbardziej dla siebie autentyczny starają się zwrócić uwagę ulicy na temat Ukrainy – zauważył Grzegorz Kuleta z Gdańskiej Fundacji Dobroczynności.

Wystawa była wcześniej prezentowana na Wydziale Grafiki gdańskiej ASP. Przed wyjazdem na Ukrainę prace gdańskich artystów zostaną jeszcze zaprezentowane w czwartek w Państwowej Galerii Sztuk w Sopocie.

Na Majdan z wystawą pojadą też studenci Maja Tybel i Piotr Paluch, autorzy kilku prac „Shout for Ukraine”.
Partnerami projektu zostali m.in. marszałek woj. pomorskiego oraz prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni. Zrealizowano go także przy wsparciu Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Bogdana Borusewicza.

źródło: tvn24.pl

Zobacz również

Nowy, trzeci wymiar w budownictwie – technologie wykorzystywane przez deweloperów

W Polsce według różnych szacunków brakuje od 1,2 do 3 milionów mieszkań. Większość klientów poszukujących …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *