wtorek , 3 Sierpień 2021
previous arrow
next arrow
Slider

Groził bronią kobiecie

Gdańscy kryminalni przy wsparciu policyjnych antyterrorystów zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który groził bronią kobiecie. W ubiegły weekend w nocy mieszkanka Gdańska zwróciła mu uwagę, żeby ciszej się zachowywał, na co sprawca wyciągnął broń, przeładował i skierował w kierunku kobiety. Mężczyzna wywodzi się ze środowiska pseudokibiców. W jego aucie bmw x6 policjanci znaleźli m.in. dwie jednostki broni z nabojami, pałkę, maczetę i kominiarkę. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

W ubiegłą sobotę w nocy policjanci z komisariatu na gdańskim Przymorzu otrzymali zgłoszenie, że pewien mężczyzna groził kobiecie bronią i uciekł. Funkcjonariusze od razu przyjechali na miejsce. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta zwróciła uwagę mężczyźnie, który pod blokiem głośno się zachowywał. Sprawca wyciągnął wówczas broń, przeładował, skierował w kierunku kobiety i zaczął jej grozić. Pokrzywdzona schowała się do mieszkania, a mężczyzna od razu odjechał.

Kryminalni z komisariatu V w Gdańsku szybko ustalili tożsamość tego mężczyzny. Wczoraj kryminalni z KMP w Gdańsku przy wsparciu policyjnych antyterrorystów zatrzymali 34-letniego sprawcę. W trakcie przeszukania jego samochodu bmw x6 policjanci znaleźli broń krótką z nabojami, na którą mężczyzna nie posiadał pozwolenia, broń długą, maczetę, pałkę teleskopową, nóż, pojemniki z gazem, kominiarkę i maskę gazową.

Wszystkie znalezione przedmioty zostały zabezpieczone, a zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Za stosowanie gróźb karalnych grozi kara do 2 lat więzienia, a za nielegalne posiadanie broni i amunicji kara więzienia do lat 8.

KWP

Zobacz również

Pozytywny Żłobek nr 6 przy ul. Hynka 34

Budowa Pozytywnego Żłobka nr 6 w Gdańsku dobiegła końca. W żłobku przygotowano 100 miejsc dla …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *