previous arrow
next arrow
Slider

Imprezę w Nowym Porcie rozkręca DJ Wika

„Skoczyć w świat!” to myśl przewodnia, która będzie nam towarzyszyć podczas czwartej edycji festiwalu „Cud nad Martwą Wisłą”. Odbędzie się ona 14 sierpnia na nabrzeżu Martwej Wisły w Nowym Porcie. W programie: warsztaty artystyczne prowadzone przez seniorów, wystawa, plenerowy pokaz filmowy, międzypokoleniowa potańcówka, targ żywności, food trucki, a także kolacja przy ognisku. Wieczorną imprezę rozkręci DJ Wika!

Główny bohater powieści „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” Jonasa Jonassona w dniu swoich setnych urodzin postanawia zamienić monotonną egzystencję w domu spokojnej starości na rzecz spontanicznej ucieczki „w świat” – rozpoczętej niekonwencjonalnym, zawartym w tytule powieści skokiem z okna, pozbawionej jakiegokolwiek planu i porządku.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu „Cud nad Martwą Wisłą” (wyjątkowo 14 sierpnia) zaprosimy do refleksji nad tematem dojrzałości, która dla młodych ludzi jest bogactwem, o którym mogą na razie tylko nieśmiało pomarzyć. Będziemy namawiali do innej niż zazwyczaj aktywności: wypożyczenie krwawego kryminału – jeśli przez całe życie czytaliśmy subtelną poezję, udział w warsztatach tanecznych – jeśli dotychczas w wolnych chwilach uprawialiśmy ogródek. I w drugą stronę: umożliwienie innym spróbowania cząstki naszego świata – naszych pasji, wiedzy i doświadczeń.

Gwiazdą wieczoru będzie najpopularniejsza polska DJ-ka, 77-letnia DJ Wika, która wraz z DJ Czarną poprowadzi międzypokoleniową potańcówkę!

Gdańsk – Nowy Port, plac przy ul. Starowiślnej, nabrzeże Martwej Wisły
Niedziela 14 sierpnia 2016, godz. 13:00 – 24:00
Wstęp wolny!

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *