niedziela , 16 czerwiec 2024

Intensywny tydzień Festiwalu Literatury dla Dzieci w Gdańsku za nami

Otwarcie muralu według projektu Tomasza Lwa Leśniaka, Plama Gdański Archipelag Kultury, ul. Pilotów 11 na Zaspie
Otwarcie muralu według projektu Tomasza Lwa Leśniaka, Plama Gdański Archipelag Kultury, ul. Pilotów 11 na Zaspie

Działo się! Za nami bardzo intensywny tydzień. Trójmiejską edycję Festiwalu Literatury dla Dzieci odwiedziła rekordowa ilość gości. Były niespodzianki, a od ilości atrakcji można było dostać zawrotu głowy.

Festiwal rozpoczęliśmy od Salonu Ilustratorów  czyli wernisażu wystawy ilustracji w ramach którego Dzieci mogły wsiąść udział w warsztatach „Co artystom w głowach siedzi?”. Wieczorem zaprosiliśmy najmłodszych uczestników na Czytanki po zmroku w ramach Europejskiej Nocy Literatury – najmłodszym czytał w swoim gabinecie Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Kolejne dni przyniosły nie mniej wrażeń i atrakcji. W ciągu dnia młodzi uczestnicy brali udział w wielu spotkaniach i warsztatach ze swoimi ulubionymi autorami książek m.in.: Agnieszką Tyszką, Tomaszem Samojlikiem, Anną Czerwińską-Rydel, Rafałem Kosikiem czy Adamem Wajrakiem. Specjalnie dla Festiwalu Literatury dla DzieciAndrzej Maleszka rozmawiał z czytelnikami o tworzeniu filmu i powieści, o nowych pomysłach i niezwykłych cyfrowych ilustracjach. Pokazał też jak pracuje z młodymi aktorami w filmie Magiczne Drzewo. Wieczory należały tradycyjnie do czytanek po zmroku które odbywały się w magicznych gdańskich lokacjach

Magia Literatury - Rodzinna gra miejska organizowana wspólnie z „Gazetą Wyborczą”.
Magia Literatury – Rodzinna gra miejska organizowana wspólnie z „Gazetą Wyborczą”.

Ostatni dzień festiwalu w Gdańsku przepełniony był wydarzeniami! Odbyła się Gra Miejska, otwarcie muralu projektu Tomasza Lwa Leśniaka, Ostry dyżur literacki, fantastyczne spotkania, a na koniec wielki koncert z Jeżem Igorem!

Festiwal Literatury dla Dzieci w Gdańsku został dofinansowany i odbył się przy współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej.

 

 

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement