KWP Gdańsk

Interwencja w barze z kebabem

Dzielnicowi z Wrzeszcza zatrzymali dwoje młodych ludzi, którzy znieważyli policjantów oraz dwóch mężczyzn narodowości tureckiej, pracujących w barze z kebabem. Jak się okazało, oboje byli nietrzeźwi. 21-letni mężczyzna i jego 24-letnia koleżanka dzisiaj usłyszą zarzuty. Za znieważenie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorek po południu policjanci z Wrzeszcza zostali powiadomieni o awanturze w jednym z barów z kebabem. Na miejsce szybko przyjechali dzielnicowi z komisariatu.

Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej, dwoje młodych ludzi w lokalu zaczęło spożywać swój alkohol i zachowywali się bardzo głośno. W związku z tym, jeden z pracowników poprosił ich o opuszczenie baru. Wówczas 24-letnia kobieta, zaczęła obrażać dwóch pracowników narodowości tureckiej, wyzywając ich m.in. z powodu koloru skóry, po czym wyszli na zewnątrz.

Niedaleko tego lokalu, dzielnicowi zauważyli opisane przez pracowników osoby. Gdy podeszli do 21-letniego mężczyzny i jego o trzy lata starszej koleżanki oboje zaczęli się bardzo agresywnie zachowywać i wyzywać policjantów. Wobec 24-latki funkcjonariusze zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, oboje byli nietrzeźwi. Alkomat wykazał u mężczyzny blisko 1,6 promila, a u zatrzymanej kobiety 1,96 promila w wydychanym powietrzu. Została też od nich pobrana krew do badań. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani byli w przeszłości karani za posiadanie narkotyków, a kobieta w ubiegłym roku odpowiadała również za naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie policjanta.

Dzisiaj zostaną im przedstawione zarzuty. Mężczyzna odpowie za znieważenie funkcjonariuszy za co grozi kara do roku pozbawienia wolności. Z kolei kobieta odpowie za znieważenie policjantów oraz za publiczne znieważenie osób z powodu ich przynależności narodowej i rasowej za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

About Kasia

Zobacz również

[Wideo] Park Jana Pawła II na Rozstajach rozbłysnął świątecznymi ozdobami – w tym samolotem!

Dzielnica Zaspa Rozstaje jest kolejnym miejscem w Gdańsku, które rozbłysło świąteczną choinką. W poniedziałek, 5 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement