previous arrow
next arrow
Slider
mat. prasowe

Jak dbać o domowy budżet – sprawdź gdzie możesz zaoszczędzić

Jako głowa rodziny na pewno starasz się być odpowiedzialny. Jesteś nie tylko partnerem dla swojej kobiety, lecz także ojcem dziecka, a może nawet dzieci. Wozisz swoich bliskich do pracy, szkoły, na zakupy i dodatkowe zajęcia. Chcesz, by byli bezpieczni, ale jednocześnie nie możesz sobie pozwolić na zbyt duże wydatki. Sprawdź, za co możesz uzyskać zniżki OC oraz zniżki AC.

Zniżki OC i AC za to… kim jesteś

Frapuje Cię ten tytuł? Cóż, jest prawdziwy. Zniżki OC oraz AC możesz uzyskiwać za rzeczy z pozoru błahe, może nawet dziwne i niespodziewane. Weźmy na przykład Twój wiek. Podczas wyliczania składki ubezpieczenia komunikacyjnego bowiem liczy się nie tylko staż jazdy, ale także wiek metrykalny.

Jako osoba starsza jesteś postrzegany jako rozsądniejszy, spokojniejszy, bardziej rozważny i odpowiedzialny. Nie cechuje Cię już jazda brawurowa, popisowa. Nie jesteś w wieku, w którym zależałoby Ci na popisywaniu się przed znajomymi – tak przynajmniej postrzega Cię ubezpieczyciel. Koniecznie przeczytaj artykuł: Zniżki OC AC – jak je liczyć? Sprawdź swój %, by wyjść na zakupie polisy najkorzystniej, jak się da.

mat. prasowe
mat. prasowe

Zniżki AC i OC za… wybory życiowe

Dla ubezpieczyciela ma znaczenie także to, jakie decyzje podejmujesz i jakich życiowych wyborów dokonujesz. Jeśli jesteś singlem żyjącym w wielkim mieście i nieprzekonanym do ustatkowania się, w oczach towarzystwa ubezpieczeniowego możesz jeździć mniej ostrożnie, bo masz mniej do stracenia.

Zniżki OC oraz zniżki AC otrzymasz za coś przeciwnego. Dowartościowane zostaną fakty takie jak zawarcie małżeństwa, posiadanie dzieci. Ubezpieczyciel – najpewniej słusznie – założy, że w aucie często będziesz przewoził swoich bliskich, a to oznacza, że zachowasz szczególną ostrożność, by nie stało im się nic złego.

Zniżki AC i OC za… miejsce zamieszkania

Wiedziałeś, że na zniżki OC i AC możesz liczyć także w przypadku wyprowadzki na obrzeża miasta, do mniejszego miasteczka oraz na wieś? Towarzystwa ubezpieczeniowe dysponują różnego rodzaju statystykami. Te, o których mówi się częściej, to statystyki wypadków powodowanych przez konkretne marki i modele samochodów. Na cenę ubezpieczeń komunikacyjnym ma zatem wpływ również to, jaki pojazd kupisz: czy nowy (możesz liczyć na zniżki OC i AC), czy stary (tu czeka Cię zwyżka), czy z większym silnikiem (znów zwyżka, takim autem bowiem możesz się bardziej rozpędzić i powodujesz większe zagrożenie na drodze), czy z mniejszym (a tu spodziewaj się zniżki AC i OC). Jeśli wahasz się między kilkoma modelami, sprawdź w internecie, który jest mniej kolizyjny.

mat. prasowe
mat. prasowe

Alternatywne statystyki to te dotyczące lokalizacji, w których częściej dochodzi do wypadków. Bardziej zarażone są centralne obszary i duże miasta, tam bowiem aut jest więcej. Mniejsze miasteczka i wsie są spokojniejsze, mniej ruchliwe. Wyprowadzając się na peryferie, na pewno zyskasz dodatkowe zniżki OC i AC.

Tanie OC i AC

W pewnym momencie dotrzesz jednak do końca możliwości obniżania składki ubezpieczenia. Co zrobić, by znaleźć tanie OC i AC, mimo iż nie przysługuje Ci więcej zniżek? Użyj dostępnych w internecie kalkulatorów, zwanych także porównywarkami towarzystw ubezpieczeniowych. Wpisz swoje dane, by uzyskać gotową listę ofert – zakresów, cen. Wybierz tę, która jest dla Ciebie korzystna pod każdym względem. Chroń rodzinę kompleksowo, ale nie przepłacając.

Zobacz również

Pies zamknięty w aucie, a na zewnątrz upał

Co roku, gdy słonecznych dni jest coraz więcej, musimy przypominać i uczulać właścicieli czworonogów, aby …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *