wtorek , 28 wrzesień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
mat. prasowe

Jak korzystnie sprzedać mieszkanie?

Jeśli zastanawiasz się nad sprzedażą mieszkania, lepiej zastanów się dwa razy. Lokowanie kapitału w nieruchomości jest bowiem najpewniejszą formą inwestowania pieniędzy. Jeśli jednak nie masz skąd pozyskać funduszy a dłużnicy patrzą się na Ciebie coraz mniej przychylnym wzrokiem, koniecznie zastanów się nad sprzedażą nieruchomości. Korzystną sprzedażą…

Na początek – cena

Sprzedaż nieruchomości jest w dużym stopniu zależna od jej ceny. Im tańsza nieruchomość, tym większa szansa na jej szybką sprzedaż. Przy ustalaniu ceny weź pod uwagę lokalizację nieruchomości, koszty remontów, metraż a także wiek budynku, w którym znajduje się owe mieszkanie.

Przy ustalaniu ceny możesz skorzystać z oferty pośrednika. Ustali on cenę Twojego mieszkania na podstawie cen okolicznych mieszkań a także danych przedstawionych mu przez Ciebie. Jednak usługa ta nie jest za darmo. Biuro nieruchomości pobierze opłatę stosowną do jego zaangażowania w sprawę.

Pomyśl o porządkach

Kolejną ważną kwestią jest uporządkowanie mieszkania. Odmaluj ściany, zrób porządki w szafkach… Pomyśl też o umyciu okien i oczyszczeniu rur odpływowych (to one są zwykle źródłem nieprzyjemnego zapachu). Pamiętaj też o tym, że odwiedzi Cię przynajmniej kilkunastu Klientów. Mimo, że tak częste odwiedziny mogą być uciążliwe pamiętaj, że dużo zależy tu od Twojego podejścia i tego, co w biznesie nazywamy marketingiem.

Biuro nieruchomości z pomocy którego korzystasz, również może Ci doradzić, jakie czynności najlepiej przedsięwziąć, by Twoje mieszkanie lepiej wyglądało w oczach Klientów.

Uwaga! Hipoteka…

Jeśli na Twoim mieszkaniu ciąży hipoteka, to musisz wiedzieć, że jego współwłaścicielem jest bank. Dlatego jeśli chcesz sprzedać swoje mieszkanie, pamiętaj o tym, by odwiedzić siedzibę Twojego banku i zapytać się o zgodę na sprzedaż mieszkania. Dlaczego jest to aż tak istotne?

1. Gdy dojdzie do sprzedaży, pieniądze z transakcji najpierw muszą zaspokoić roszczenia banku. Dopiero po spłaceniu wszystkich długów, reszta środków jest przelewana na rachunek (bądź wpłacana w gotówce) Klientowi.

2. Pamiętaj o tym, że jakiekolwiek nieścisłości w kwestii hipoteki, mogą wzbudzić obawy zwykle podejrzliwego Klienta. Dlatego zanim umówisz się na spisanie dokumentów sprzedaży, koniecznie przeczytaj, co w tej sytuacji musisz zrobić.

W przypadku gdy korzystasz z usług biur nieruchomości, najlepiej całą sprawę z hipotekami złożyć w ręce agenta. Masz wtedy pewność, że zrobi on wszystko zgodnie z prawem. Co więcej, potencjalny Klient będzie miał pewność, że działasz w pełni profesjonalnie. Zawsze może odbić się to na wyższej cenie sprzedaży.

Negocjuj umiejętnie

Zamierzasz jak najkorzystniej sprzedać mieszkanie? Nie zapomnij o umiejętnym negocjowaniu cen. Zawsze podawaj wyższą cenę niż ta, którą chciałbyś otrzymać. Zawsze możesz powiedzieć, że po negocjacji z Klientem postanowiłeś obniżyć cenę. Cenę sprzedaży nieruchomości możesz negocjować również z pośrednikiem. Pamiętaj jednak, że biuro nieruchomości ma znacznie lepszy wgląd w lokalny rynek.

Więcej informacji znajdziesz na http://biuro-partner.com/

Zobacz również

GAK Plama: teatr dla dzieci

Gdański Archipelag Kultury Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na spektakl dla dzieci. „Jaś …

1 komentarz

  1. Sprzedaż to moim zdanie ostateczność. Czasem lepiej zacisnąć zęby żeby nie stracić. warto poszukać np. pożyczki żeby przetrwać, jeżeli w perspektywie mamy poprawę warunków, albo czekamy na zastrzyk gotówki. mi pomogli na https://gotowkowe.net/ i jakoś się pozbierałem Mnie charakteryzuje żelazna konsekwencja i upór

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *