previous arrow
next arrow
Slider

Jesień z Kulturą Dostępną w kinach!

10 złotych – tyle wystarczy, by raz w tygodniu zobaczyć w kinie najciekawsze polskie filmy ostatnich lat. Tej jesieni w 37 kinach sieci Helios w całej Polsce oraz w Kinie Iluzjon w Warszawie startuje V edycja projektu Kultura Dostępna w kinach. W ramach prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury programu w każdy czwartek o godzinie 18.00 można obejrzeć cenione przez krytyków i nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmy polskiej produkcji.

Od września do grudnia zapraszamy między innymi na ekstrawagancki musical „Córki dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, dramat obyczajowy „Chemia” w reżyserii Bartosza Prokopowicza, powstały na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak’n’Roll czy „Pitbull, nowe porządki” w reżyserii Patryka Vegi, który w sposób bezkompromisowy ukazuje życie warszawskich policjantów.

W poprzednich edycjach projektu Kultura Dostępna w kinach dużym zainteresowaniem cieszyły się takie filmy jak „Moje córki krowy”, „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” czy „Planeta Singli”. Najpopularniejsze hity kinowe projektu przyciągnęły przed duży ekran nawet 4 000 widzów jednego wieczoru.

O projekcie:

Kultura dostępna w kinach” to projekt Narodowego Centrum Kultury, które wraz z siecią kin Helios i warszawskim Kinem Iluzjon zachęca Polaków do oglądania rodzimych produkcji w kinowej jakości. Zapraszamy w każdy czwartek o godz. 18:00 na polskie filmy w cenie 10 zł dla każdego. Dzięki dostępności kin projektu Kultura Dostępna w całej Polsce oraz przystępnej cenie biletu projekt zyskał grono stałych odbiorców i fanów dobrego polskiego kina. Od początku trwania projektu polskie filmy obejrzało już ponad 56 000 widzów.

 

About Kasia

Zobacz również

Warsztat z Instaxami dla dzieci

Warsztat z Instaxami dla dzieci i/lub dorosłych. Dowiemy się, na czym polega haiku i jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *