fot. moto3m.pl

Jutro rusza akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

3 sierpnia gdańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą działania dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, ale też uświadomienie pieszym, że oni również są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami, czy też ofiarami zdarzeń drogowych przez nieprzestrzeganie przepisów.

Jutro policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas działań policjanci będą zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, czyli wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Kontrole funkcjonariuszy będą dotyczyły między innymi kierujących pojazdami, gdyż to właśnie wielokrotnie ich brawura jest przyczyną potrąceń, w których piesi tracą zdrowie a nawet życie. Funkcjonariusze podczas działań będą dyscyplinować też pieszych, którzy będą przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, nie będą stosowali się do sygnalizacji świetlnej czy też będą wchodzili na jezdnię bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd.

Działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” mają na celu poprawę bezpieczeństwa, ale też uświadomienie pieszym, że oni również w dużym stopniu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami czy też ofiarami zdarzeń drogowych przez nieprzestrzeganie przepisów. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożenie uwagi, przestrzeganie przepisów, ostrożną jazdę i odpowiedzialne korzystanie ze szlaków komunikacyjnych.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement