środa , 20 październik 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. fakt.pl

Już cztery osoby otrzymały dofinansowanie na zmianę ogrzewania

Zmiana ogrzewania na ekologiczne, instalacja kolektora słonecznego czy utylizacja azbestowych odpadów – na to między innymi możemy otrzymać od Miasta dotacje w tym roku. Wnioski można składać do wyczerpania środków finansowych zarezerwowanych na rok 2015, nie dłużej jednak niż do dnia 30 listopada 2015 r. Budżet na ten cel to ponad pół miliona złotych!

Już cztery osoby otrzymały dotacje w tym roku: wszystkie na zmianę ogrzewania z węglowego na ekologiczne (gazowe). Aż troje z nich mieszka we Wrzeszczu, jedna osoba natomiast na Olszynce. Łączna kwota dotacji przekazanej przez Wydział Środowiska mieszkańcom to 14 950 złotych.

Przypomnijmy, że podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o udzielenie dotacji są osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne oraz przedsiębiorcy. Nie mogą ubiegać się o dotacje podmioty zaliczane do sektora finansów publicznych:

O dotację możemy ubiegać się na:
– zamianę ogrzewania węglowego na ekologiczne: elektryczne, gazowe, podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej,
– instalację kolektora słonecznego,
– likwidację zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni poprzez przyłączenie do miejskiej sieci kanalizacyjnej,
– demontaż, transport i utylizację odpadów zawierających azbest – przy wymianie lub likwidacji pokryć dachowych, elewacji na obiektach budowlanych oraz rur zsypowych,
– zagospodarowanie wód opadowych poprzez ich retencjonowanie i/lub odprowadzanie do gruntu, wód, kanalizacji deszczowej.

Dotacja przekazywana jest w formie zwrotu udokumentowanych wydatków, związanych z realizacją zadania po jego zakończeniu.

Dotacją objęte są wyłącznie wydatki poniesione w roku, w którym został złożony wniosek – czyli w roku bieżącym dotacją objęte są wyłącznie wydatki poniesione w roku 2015.

Druki wniosków o udzielenie dotacji oraz szczegółowe informacje o zasadach ich udzielania dostępne są na stronie internetowej miasta:
www.gdansk.pl/bip/e-urzad?m=procedury&alfabet=102 i w każdym z Zespołów Obsługi Mieszkańców.

źródło: gdansk.pl

Zobacz również

Kina Konesera w Kinie Helios Galeria Alfa

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *