wtorek , 9 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider
fot. www.moto3m.pl

Już dziś akcja „Bezpieczny pieszy”

Już dziś gdańscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Podstawowym celem tych działań jest egzekwowanie od pieszych i kierujących pojazdami właściwych zachowań na drogach. Przestrzeganie obowiązujących przepisów i eliminowanie nietrzeźwych pieszych i kierujących ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych w poniedziałek gdańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania prewencyjno – kontrolne „Bezpieczny pieszy”. Podczas akcji patrole zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych tj. nieprawidłowe poruszanie się po drodze, przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, naruszenie obowiązku używania odblasków oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Pod lupę zostaną wzięci też kierujący, których zachowanie na drodze godzi w bezpieczeństwo pieszych. Zachowania takie to m. in. wyprzedzanie i omijanie w rejonie przejść dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, nieustąpienie pierwszeństwa pieszym, jazda wzdłuż i zatrzymanie na chodniku. Podczas działań nadzorem zostaną objęte też miejsca Gdańska wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń dot. zgłoszeń w sprawie przekraczania dopuszczalnej prędkości czy też nieprawidłowego parkowania (m.in. w rejonie przejść dla pieszych).

Policja apeluje, aby na nieoświetlonych drogach używać elementów odblaskowych, nawet w obszarach zabudowanych, a zwłaszcza tam gdzie nie ma chodników, nawet jeśli nie jest to wymagane przepisami.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku

About Kasia

Zobacz również

Sopot Non-Fiction

Serdecznie zapraszamy na XI. edycję Festiwalu Teatru Dokumentalnego i Rezydencję Artystyczną Sopot Non-Fiction. Podczas rezydencji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.