wtorek , 9 sierpień 2022
previous arrow
next arrow
Slider

Już niedługo nowe pociągi pomkną po trójmiejskich szynach

Szybka Kolej Miejska zakupiła dwa nowoczesne pociągi. Składy zostały wyprodukowane przez nowosądecką firmę Newag. Kosztowały ponad 35 milionów złotych. Kiedy przewiozą pierwszych pasażerów?

Dwa nowoczesne składy z klimatyzacją, windą dla niepełnosprawnych, monitoringiem i siecią WiFi trafiły do Trójmiasta. Są pierwszymi od ćwierć wieku, zupełnie nowymi pojazdami, jakie zakupiła Szybka Kolej Miejska. Do tej pory spółka remontowała i modernizowała składy, które ma na stanie.

– Pociągi o długości ponad 70 metrów pomieszczą 511 osób, w tym 152 na miejscach siedzących – mówi Maciej Lignowski, prezes zarządu PKP SKM w Trójmieście. -. Pomyślano również o osobach niepełnosprawnych i rodzicach z dziećmi w wózkach. Pociągi zostały wyposażone w urządzenia ułatwiające wsiadanie i wysiadanie, czyli wysuwany automatycznie stopień.

Nowoczesne składy mogą osiągać prędkość do 160 km/h. Na trójmiejskich torach, ze względu na zbyt małe odległości między przystankami, rozwiną jednak dużo mniejszą prędkość, do 70 km/h.

W pociągach nie zabraknie też biletomatów.

– To nowość dla pasażerów SKM, którzy do tej pory musieli kupować bilety w kasach na dworcu, w biletomatach na peronach lub u kierownika pociągu – mówi prezes PKP SKM. – Teraz ma być wygodniej, bo bilet będzie można nabyć w specjalnej zamontowanej maszynie w środku pociągu.

źródło: gdansk.pl

About Kasia

Zobacz również

Osiedle Pilotów 21 pnie się ku gorze.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęła się rozbiórka budynku prywatnej przychodni Sanitas, dziś nie ma już …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.