poniedziałek , 6 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Daily Express

Kate i William w Gdańsku

Królewska strona Royal.uk – prowadzona na potrzeby rodziny królewskiej w Londynie – podała szczegóły pięciodniowej wizyty pary książęcej w Polsce i Niemczech. W Gdańsku Kate i William mają spróbować pierogów, wódki Goldwasser i – jak rozumiemy – dostać w prezencie bursztyn – informuje portal gdansk.pl.

Królewska strona internetowa Royal.uk podała w poniedziałek, 3 lipca, szczegóły wizyty księcia i księżnej Cambridge w Polsce i Niemczech w dniach 17-21 lipca.

Portal podaje, że drugiego dnia wizyty (18 lipca) para William i Kate przespacerują się pięknym gdańskim targiem (czyli Długim Targiem), gdzie wezmą udział “street party” (w ulicznej zabawie), zostaną poczęstowani Goldwasserem (“a Gdansk liqueur”) i spróbują tradycyjnych polskich pierogów. Będą też występy gdańskich artystów i muzyków.
William i Kate z Długiego Targu udadzą się do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, który, jak podaje strona Royal.uk, nawiązuje do XVII-wiecznej anglojęzycznej społeczności, mieszkającej dawniej w Gdańsku i oglądającej tu angielskie przedstawienia. Ich Książęce Wysokości zobaczą otwieranie dachu budynku, zapadnię, teatr w działaniu. Tu także ma się odbyć małe cocktail party dla ludzi kultury, sztuki i mediów.

Ponadto, jak informuje gdansk.pl Kate i William udadzą się do ECS na spotkanie z “założycielami Solidarności” (chodzi oczywiście o Lecha Wałęsę). Następnie z ECS przez historyczną bramę nr 3 na Plac Solidarności, by złożyć kwiaty pod pomnikiem Poległych Stoczniowców w Grudniu 1970.

Wieczorem para książęca wróci do Warszawy.

18 lipca, zanim jeszcze rozpocznie się wizyta w Gdańsku, William i Kate odwiedzą obóz koncentracyjny Stutthof, gdzie spotkają się z piątką byłych więźniów.

źródło tekstu: gdansk.pl

Zobacz również

@Home – mieszkania na wynajem na gdańskiej Zaspie

@Home to nowa inwestycja dedykowana młodym profesjonalistom, przeznaczona na wynajem długoterminowy. Projekt powstaje w Gdańsku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *