wtorek , 7 grudzień 2021
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. KWP

Kolejny grafficiarz odpowie za swoje czyny

Kryminalni z Wrzeszcza zatrzymali 25-letniego grafficiarza podejrzanego o wykonanie tagów w co najmniej kilkunastu miejscach na terenie Gdańska. Dodatkowo w miejscu zamieszkania obywatela Ukrainy policjanci znaleźli narkotyki. Sprawca usłyszał łącznie 15 zarzutów. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KWP

Kryminalni z komisariatu III od kilku miesięcy pracowali nad sprawą uszkodzenia mienia. Sprawca poprzez wykonanie tagów uszkodził elewację budynku we Wrzeszczu i pobliski kontener na łączną kwotę ok. 1000 zł.

Wynikiem pracy policjantów było ustalenie i zatrzymanie w poniedziałek wieczorem 25-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o ten czyn.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania kryminalni znaleźli susz konopi, który zabezpieczono do dalszych badań.

W trakcie dalszych czynności śledczy z Wrzeszcza ustalili, że zatrzymany 25-latek ma na swoim koncie także inne uszkodzenia mienia. W ostatnich miesiącach wykonał on tagi na elewacjach budynków w co najmniej kilkunastu miejscach na terenie Gdańska.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 25-letniemu sprawcy 14 zarzutów uszkodzenia mienia oraz jeden zarzut posiadania suszu konopi. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia.

Dodatkowo policjanci na poczet grożącej mu kary zabezpieczyli pieniądze w kwocie ok. 15 tys. zł.

Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze cały czas ustalają dokładne wartości strat i sprawdzają, czy zatrzymany mężczyzna nie ma swoim koncie również innych przestępstw. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Zobacz również

Parada Niepodległości 2021 coraz bliżej. Sprawdź co się szykuje na 11 listopada

Parada Niepodległości powraca! Wprawdzie z wieloma covidowymi ograniczeniami, ale jednak się odbędzie. 11 listopada w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *