sobota , 15 czerwiec 2024

Kultura Dostępna – nowy cykl w kinach Helios!

Kino Helios rusza z nowym projektem! Od teraz w każdy czwartek o godz. 18:00 bilety na wybrane polskie filmy w kinach tej sieci będą kosztowały tylko 10 złotych. Miło nam poinformować, że nad tym ważnym i niezwykle kulturalnym wydarzeniem sprawujemy patronat medialny.

helios_kulturadostepna_148,4x118,5mm_v1Kultura Dostępna to projekt, który pozwoli, aby szerokie grono odbiorców mogło zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana zostanie jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów.

30 kwietnia 2015 r. cykl projekcji otworzy nagrodzona Oscarem „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, a do końca roku odbędzie się łącznie ponad 30 seansów. Widzowie będą mogli zobaczyć uznane filmy polskiej produkcji, takie jak: „Jack Strong”, „Obywatel”, „Bogowie”, „Carte Blanche”, „Miasto 44” czy „Rejs”. Projekcje będą miały miejsce we wszystkich kinach sieci Helios oraz w warszawskim kinie Iluzjon.

KULTURA DOSTĘPNA W KINACH jest kolejnym elementem realizowanego z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej programu KULTURA DOSTĘPNA. Systemowe rozwiązanie służyć ma niwelowaniu barier kompetencyjnych, finansowych, szczególnie dla grup narażonych na wykluczenie. Dzięki temu w 35 kinach na terenie całej Polski w każdy czwartek o godzinie 18:00 do końca 2015 roku odbywać się będą specjalne pokazy polskich filmów, na które bilety będą kosztować tylko 10 zł.

Harmonogram:

30 kwietnia – Ida
7 maja – Jack Strong
14 maja – Obietnica
21 maja – Obywatel
28 maja – Bogowie
11 czerwca – Mundial. Gra o wszystko
18 czerwca – Fotograf
25 czerwca – Serce, serduszko
2 lipca – Warsaw by night
9 lipca – Ziarno Prawdy
16 lipca – Carte Blanche
23 lipca – Rejs
30 lipca – Miasto 44
6 sierpnia – Wałęsa człowiek z nadziei
13 sierpnia – Drogówka
20 sierpnia – Disco Polo
27 sierpnia – Tajemnica Westerplatte

Partnerami projektu są: sieć Kin Helios i Kino Iluzjon oraz dystrybutorzy: NEXT Film, Kino Świat, Solopan, Vue Movie, Forum Film Poland, Against Gravity i Cyfrowe Repozytorium Filmowe.

Zapraszamy!

helios_kulturadostepna_960x100px_v1

About Kasia

Zobacz również

50-te Urodziny Zaspy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości na uroczyste obchody 50-lecia Zaspy, które odbędą się w dniach …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement